موضوعات ‌مرتبط: سیاسی چابهار

a/147592 :کد

نمایندگی کنسولگری پاکستان

نمایندگی کنسولگری پاکستان در چابهار راه‌اندازی شود

  شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۰:۲۷
تعداد بازدید : ۳۴   
 تحلیل ایران -نمایندگی کنسولگری پاکستان در چابهار راه‌اندازی شود

سرپرست فرمانداری ویژه چابهار گفت: راه‌اندازی نمایندگی کنسولگری پاکستان برای سهولت در انجام کار تجار، بازرگانان و مسافران در چابهار ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران، رحمدل بامری در نشست بررسی راهبردهای منطقه‌ای و معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بندر چابهار با حضور وزیر امور خارجه اظهار داشت: چابهار فرصت‌های بی‌شماری دارد که در صورت توجه به آنها می‌توان به توسعه روابط با کشورهای همجوار به ویژه پاکستان رونق بخشید.

وی افزود: نمایندگی کنسولگری پاکستان در زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان مستقر است و در صورت نیاز باید فرد متقاضی برای کمترین کاری حدود 700 کیلومتر راه را از چابهار تا زاهدان طی کند.

سرپرست فرمانداری ویژه چابهار بیان کرد: چابهار نقش مهمی در توسعه ایران و به ویژه شرق کشور و مناطق همجوار دارد و با توجه به همجواری با پاکستان نیازمند راه‌اندازی خط مسافرت دریایی چابهار- کراچی و برقراری پرواز چابهار- کراچی است تا زمینه تردد گردشگران، مسافران، بیماران، زائران و سرمایه‌گذاران و تاجران 2 کشور ایران و پاکستان فراهم شود.

وی با اشاره به کوتاهی مسیر بنادر چابهار ایران و گوادر پاکستان افزود: ایجاد خط ریلی چابهار- گوادر با فاصله حدود 200 کیلومتر بسیاری از مشکلات را برطرف و موجب رونق حمل و نقل بین‌المللی می‌شود.

بامری بر برطرف کردن مشکلات مرز رسمی ریمدان چابهار تاکید کرد و خواستار صادرات و واردات میوه و انواع کالا و مسافر بین دو کشور ایران و پاکستان از طریق این مرز شد.

وی بر ایجاد اتاق بازرگانی و میز چابهار و توسعه روابط اقتصادی، تجاری و سیاسی بین ایران و پاکستان تاکید کرد و گفت: وزارت امور خارجه مشکلات مربوط به این وزارتخانه در مرز ریمدان را برطرف کند.

سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار با اشاره به 320 کیلومتر مرز دریایی بر استفاده بهتر از فرصت‌ها تاکید و خاطرنشان کرد: چابهار بیش از هشت مرکز دانشگاهی و 10 هزار دانشجو دارد که می‌توانند در توسعه و آبادانی این منطقه نقش مهمی داشته باشند.

بامری گفت: یکی از اقدامات خوب دولت افتتاح طرح‌های بزرگ نظیر بندر شهیدبهشتی و کارخانه‌های فولاد و پتروشیمی و طرح‌های بزرگ و کوچک بوده که جا دارد از خدمات دولت در این منطقه تقدیر شود.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :