موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مرز شرقی

a/147634 :کد

استاندار سیستان و بلوچستان:

«ریمدان» در آینده نزدیک از مرزهای درجه یک کشور می شود

  یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۳:۴۹
تعداد بازدید : ۲۷   
 تحلیل ایران -«ریمدان» در آینده نزدیک از مرزهای درجه یک کشور می شود

زاهدان - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مرز بین المللی «ریمدان» در آینده نزدیک از جمله مرزهای درجه یک کشور می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران ،احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان روز گذشته جهت بررسی و روند کار پایانه مرزی «ریمدان» به اتفاق تعدادی از مدیران کل استان از این مرز بین المللی بازدید کرد.

 

استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه این بازدید ، اظهار داشت: توسعه مرز بین المللی «ریمدان» یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که متأسفانه در روند توسعه آن تأخیر وجود داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه مرز «ریمدان» در آینده نزدیک به یکی از مهمترین مرزهای رسمی کشور تبدیل می شود، افزود: مهمترین زیرساخت‌های ها راه، آب و ارتباط اینترنت هستند اگر مطلوب نباشد بقیه زحمت‌ها به چالش می‌افتد.

 

موهبتی ادامه داد: یکی از معضلات مرز ریمدان تأمین آب آن است که در سریع‌ترین زمان طرح مطالعه خط انتقال آب به مرز ریمدان نیز باید انجام شود.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اینترنت و خط فیبرنوری مرز ریمدان وصل شده است، گفت: همچنین تمامی دستگاه‌های اجرایی از جمله دانشگاه علوم پزشکی، جهاد کشاورزی، دامپزشکی، صنعت و معدن، گمرک و دیگر ادارات باید در اسرع وقت در این پایانه مرزی نسبت به ایجاد دفتر اقدام کنند.

 

استاندار سیستان و بلوچستان بیان داشت: دو بندر چابهار در ایران و گوادر در کشور پاکستان در واقع دو بال پروازی در این منطقه هستند که یک جعمیت چندصد میلیونی را می توانند پوشش بدهند.

 

 

منبع:مهر

                               

سیستان و بلوچستان     مرزنشینان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :