موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست گردوغبار

a/147839 :کد

غلظت ذرات معلق در هوای زابل

غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۱۰ برابر حد مجاز رسید

  دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۰:۴۴
تعداد بازدید : ۵۷   
 تحلیل ایران -غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۱۰ برابر حد مجاز رسید

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با شدت گرفتن سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان، غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۱۴۳۷ میکرو گرم بر متر مکعب معادل ۹.۵ برابر حد مجاز رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران،حسن حیدری  اظهار داشت: تا ساعت 9 صبح امروز بیشینه سرعت لحظه ای باد در زابل به 100 کیلومتر بر ساعت رسید.

وی با بیان اینکه همچنان وزش باد در زابل ادامه دارد گفت: وزش این باد شدید دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به  3000 متر کاهش داد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در زهک نیز وزش باد شدید و گردوخاک با سرعت 79 کیلومتر بر ساعت میزان دید افقی در محدوده ایستگاه هواشناسی این شهر را به 1500 متر کاهش داد.

حیدری با بیان اینکه بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی وزش بادهای 120 روزه همچنان در نواحی شمالی، نوار شرقی و مرز غربی استان ادامه دارد، گفت: شدت وزش باد در نواحی شمال استان بیش از سایر نواحی برآورد می شود به طوریکه انتظار می رود بیشینه سرعت وزش باد در این منطقه به بیش از 90 کیلومتر بر ساعت نیز برسد.
مدیرکل هواشناسی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: پیش بینی می شود از امروز تا چند روز آینده دمای هوای نواحی شمال استان 3 تا 5 درجه سلسیوس کاهش یابد

 

منبع:تسنیم
.

                               

سیستان و بلوچستان     گردوغبار     زابل            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :