موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی چابهار

a/147947 :کد

گمرک چابهار

امسال ۸ میلیون دلار کالا از گمرک چابهار صادر شد

  پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۴:۳۱
تعداد بازدید : ۳۱   
 تحلیل ایران -امسال ۸ میلیون دلار کالا از گمرک چابهار صادر شد

مدیرکل گمرک چابهار گفت: امسال هفت هزار و ۸۸۷ تن کالا شامل کیسه پلاستیک و قیر به ارزش ۸ میلیون و ۳۰۵ هزار دلار از گمرک منطقه آزاد و این شهرستان به کشور پاکستان صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران، سید مجید مظلومی اظهار داشت: چابهار دارای بازارچه مرزی پیشین، ریمدان و بنادر شهیدبهشتی و کلانتری است که در آن صادرات و واردات کالا انجام می شود.

مدیرکل گمرک چابهار گفت: علاوه بر گمرک چابهار در بازارچه مرزی پیشین نیز از ابتدای سالجاری تاکنون هفت هزار و 850 تن کالا (سیمان) به ارزش 2 میلیون و 706 هزار دلار نیز صادر شده است.

وی افزود: همچنین از بازارچه مرزی ریمدان 9 تن کالا شامل دوغ، شیر و خامه به ارزش 10 هزار دلار به پاکستان صادر شده است.

وی به واردات کالا از مرزهای رسمی دریایی و زمینی در منطقه بلوچستان اشاره کرد و افزود: 215 هزار تن کالا به ارزش 242 میلیون دلار از طریق گمرکات چابهار و منطقه آزاد به سرزمین اصلی وارد شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نیز 243 تن کالا به ارزش 87 میلیون دلار به چابهار وارد شده است تصریح کرد: واردات کالا بیشتر در زمینه کالاهای اساسی نظیر برنج، دام زنده، لاستیک خودرو، شکر بوده و صادرات نیز دوغ، گوجه فرنگی، خیار، خربزه، آب معدنی، پرتقال، سیب، شیر، بسکوئیت، قیر، سیمان، رب گوجه، بستنی، کیسه های پلاستیکی، زغال سنگ بوده است.

مدیرکل گمرک چابهار بیان کرد: گمرک باید به بهترین نحو در صادرات و واردات فعال باشد تا شاهد رونق اقتصادی، اشتغال و توسعه در این منطقه باشیم در واقع هیچ مشکلی در صادرات و واردات نداریم و به بهترین نحو برای تسریع در امورات و ترخیص کالاها عمل می‌کنیم.

مظلومی اظهار داشت: صادرات گمرکات تابعه چابهار نسبت به مشابه سال گذشته افزایش پنج برابری داشته است و امیدواریم در سالجاری رشد خوبی داشته باشیم، گمرک نقش اساسی در تامین کالاهای اساسی، رفاه و امنیت هر منطقه دارد و می تواند به رونق تجارت و اقتصاد کمک کند.

 

 منبع:تسنیم
 
 
 
 
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :