موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اتاق تعاون

a/147983 :کد

دبیر اتاق تعاون استان سیستان و بلوچستان

بی‌توجهی مدیران به تعاونی‌ها عامل بسیاری از مشکلات کشور است

  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۴:۳۳
تعداد بازدید : ۵۲   
 تحلیل ایران -بی‌توجهی مدیران به تعاونی‌ها عامل بسیاری از مشکلات کشور است

دبیر اتاق تعاون استان سیستان و بلوچستان گفت: بی‌توجهی مدیران و مسئولان دستگاه‌ها و نهادهای مختلف به بخش خصوصی و تعاونی‌ها موجب شده بسیاری مشکلات کشور حل نشود و حتی تشدید شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران، غلام‌محمد طاهری صبح امروز در نشست با تعاون‌گران برتر و رسانه‌های استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بی‌توجهی مدیران و مسئولان دستگاه‌ها و نهادهای مختلف به بخش خصوصی و تعاونی‌ها موجب شده بسیاری مشکلات کشور حل نشود و حتی تشدید شود.

 

دبیر اتاق تعاون استان سیستان و بلوچستان افزود: مدیران تعاونی‌ها هر یک صاحب یک فکر و اندیشه و شم اقتصادی هستند و تجربیات مفیدی دارند که استفاده بهینه از آنها می‌تواند برای مدیران کشور راهگشا باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز مدیران دستگاه‌های مختلف از کمبود کارشناس در مجموعه تحت امر خود گلایه دارند اما مشکل به نگاه آنها برمی‌گردد چرا که می‌توانند به راحتی از ظرفیت‌ تعاونی‌ها به عنوان کارشناسانی رایگان بهره بگیرند.

 

وی به جایگاه نامطلوب اتحادیه تعاونی مسکن اشاره کرد و گفت: امروز بحث تامین مسکن مشکل جدی قشر متوسط و پایین‌تر جامعه است که اتحادیه تعاونی مسکن در صورت توجه برای حل آن راهکارهای عملی دارد اما به آن توجهی نمی‌شود و در واقع گوش شنوایی وجود ندارد.

 

در ادامه این نشست تعاون‌گران برتر استان سیستان و بلوچستان به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات خود پرداختند که مهمترین عناوین مطرح شده شامل "عدم همکاری بانک‌ها با تعاونی‌ها، نوسانات قیمت ارز و عدم تخصیص ارز دولتی به تعاونی‌ها، همکاری نامطلوب صندوق کارآفرینی امید در تسهیل ارائه تسهیلات به تعاونی‌ها، در نظر گرفتن معافیت‌های مالیاتی، اختصاص ارز دپلدوبه تعاونی‌های مرزنشینان در سامانه نیما، تسهیل تشکیل شرکت‌های تعاونی‌های مرزنشینان جدید و تسریع روند صدور کارت‌های مرزنشینان از طریق واگذاری آن به اتحادیه‌های کشوری و استانی" است.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :