موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست حیات وحش

a/148107 :کد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان:

یک گونه بزمجه در زاهدان زنده گیری و رها سازی شد

  ﺳﻪشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۴:۰۹
تعداد بازدید : ۴۶   
 تحلیل ایران -یک گونه بزمجه در زاهدان زنده گیری و رها سازی شد

یک گونه بزمجه واقع در منزل مسکونی در حاشیه شهر زاهدان زنده گیری و رها سازی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران ،فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یک گونه بزمجه واقع در منزل مسکونی در حاشیه شهر زاهدان زنده گیری و رها سازی شد.


حمید ریگی روز دوشنبه در این باره اظهار داشت: در پی تماس تلفنی یکی از اهالی حاشیه نشین زاهدان و اعلام گزارشی مبنی بر ورود گونه بزمجه به منزل مسکونی وی با آتش نشانی زاهدان، این بزمجه با استفاده از تجهیزات و لوازم مورد نیاز به وسیله نیروهای آتش نشانی زنده گیری و تحویل نیروهای محیط زیست شد.


وی گفت: به دلیل همجوار بودن برخی منازل مسکونی با اراضی کشاورزی و بیابانی برخی از گونه های حیات وحش وارد محیط های مسکونی شده که لازم است همشهریان با حفظ آرامش موضوع را به اداره محیط زیست و ایستگاه های محیط بانی اطلاع و از هرگونه آسیب رسانی به گونه خودداری کنند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان به شهروندان توصیه کرد در صورت مواجه شدن با حیوانات وحشی بدون نزدیک شدن، تحریک و اذیت آنها، موضوع را به آتش نشانی و یا محیط زیست اطلاع دهند.


وی بیان کرد: بزمجه در نواحی بیابانی و نیمه بیابانی، زمین های ماسه ای با سطوح ناهموار، خاک های رسی، در دامنه کوه ها، تپه ها و دشت ها با پوشش گیاهی استپی شامل بوته‌ها، درخت ها و نیز اطراف زمین های کشاورزی و باغ ها زندگی می کند و از پستانداران کوچک، خزندگان، پرندگان، تخم پرندگان و خزندگان، عقربها، حشرات بزرگ، و وزغها تغذیه می کند.


ریگی گفت: بزمجه مذکور پس از اطمینان از سلامت در زیستگاهش رها سازی شد. 

 

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :