موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست گرد و غبار

a/148468 :کد

طوفان سیستان ۶۵ نفر را روانه بیمارستان کرد

  چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ — ۱۲:۰۷
تعداد بازدید : ۳۴   
 تحلیل ایران -طوفان سیستان ۶۵ نفر را روانه بیمارستان کرد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وزش طوفانی که سیستان را فرا گرفته ۶۵ نفر از مردم منطقه روانه مراکز درمانی شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران ،عبدالرحمن شهنوازی  اظهار داشت: در پی وزش طوفانی که سیستان را فرا گرفته 65 نفر از مردم منطقه روانه مراکز درمانی شده‌اند.

 

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان افزود: عمده این افراد در پی مشکلات چشمی و تنفسی ناشی از طوفان روانه بیمارستان ها و مراکز درمانی شده‌اند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه بخش عمده این افراد یعنی حدود 57 نفر آنها به صورت سرپایی مداوا شده‌اند و مابقی برای دریافت خدمات درمانی بیشتر بستری شده‌اند.

شهنوازی گفت: توصیه می‌شود افراد آسیب پذیر به ویژه بیماران، کودکان و افراد سالمند در هنگام ورزش طوفان و آلودگی هوا از تردد در فضای باز خودداری کنند و در صورت لزوم حتما از ماسک استفاده کنند.

 

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان عنوان کرد: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر افزایش شتاب وزش باد، افزایش بیش از حد مجاز ریزگردها و آلودگی هوا امروز همه ادارات شهرستان‌های شمال سیستان و بلوچستان تعطیل اعلام شده است.

به گفته مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان  بامداد امروز توفان گرد و خاک با سرعت 119 کیلومتر بر ساعت زابل را در نوردید و موجب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به 39 برابر حد مجاز برسد.

 

منبع :تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :