موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی امور زنان

a/148470 :کد

معاون استاندار:

اقدامات پراکنده و غیر علمی نمی تواند بستر ترقی زنان را فراهم کند

  چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ — ۱۲:۵۰
تعداد بازدید : ۲۲   
 تحلیل ایران -اقدامات پراکنده و غیر علمی نمی تواند بستر ترقی زنان را فراهم کند

نشست هم اندیشی بانوان سیستان وبلوچستان با حضور زینی وند معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان و فاضلی مدیر کل بانوان و خانواده ی استانداری در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران، زینی وند معاون سیاسی اجتماعی استاندار در این نشست با تاکید بر لزوم برگزاری هر چه بیشتر نشست های هم اندیشی پیرامون مسایل بانوان خاطر نشان ساخت: دیدگاه دولت در استان به زنان همواره توام با حمایت بوده است و معتقدیم که در اجتماع بیشتر از این که پیرامون مسایل بانوان شعار داده شود باید برایشان اقداماتی اثر بخش انجام تا بستر توسعه ی زنان فراهم شود .

 

این مقام مسئول در ادامه گفت: فعالیت در حوزه زنان باید یکپارچه؛ کارشناسی شده باشد و اقدامات پراکنده و غیر علمی نمی تواند بستر ترقی زنان را فراهم کند . 

 

وی همچنین با تاکید بر الگو برداری از تجارب موفق دیگر کشورها در حوزه ی زنان افزود: می توان با تورق بر چگونگی موفقیت برخی کشور ها و حتی برخی استان ها و بومی سازی و انطباق آن براساس بوم منطقه راهی برای توسعه جامعه یافت.

 

زینی وند همچنین با اشاره به نقش با اهمیت مادری در خانواده افزود: این اهمیت والا خود نشانگر نقش مهم مادران در اجتماع است و رسالت معنا دار زن در جامعه را نشان می دهد‌، از همین رو نشاط زنان و فراهم کردن امنیت اجتماعی و روانی زنان بسیار مهم است.

 

این مسئول همچنین پیشنهاد کرد به منظور هم اندیشی و کاهش مشکلات پیش روی کار آفرینان و تولیدکنندگان کلینیک عارضه یابی رفع موانع تولید و کار آفرینی برای زنان راه اندازی شود.

 

وی با اشاره به اینکه که متاسفانه نقش آفرینی زنان در فرهنگ غالب بر جامعه، پویا نیست تصریح کرد: برای جلوگیری از اخلال در اجتماع باید به نشاط و نقش آفرینی زنان توجه ویژه ای داشته باشیم.

 

معاون استاندار گفت: با توجه به ظرفیت های فراوان زنان سیستان وبلوچستانی در حوزه های مختلف؛تقویت کسب و کارهای کوچک یکی از مهم ترین راهکارها برای افزایش مشارکت و خود کفایی زنان در اجتماع است و باید در این زمینه ها از نقش آموزش غافل نشویم و درحوزه ی مهارت آموزی؛اشتغال زایی؛حقوق کارگاه های آموزشی راه اندازی شود و سمن ها در این حوزه ها فعالیت بیشتری داشته باشند . 

 

زینی وند افزود: پاسداری از ارزشهای زن در اجتماع یک اصل بسیار مهم است و حفظ فرهنگ عفاف و حجاب نیز مختص زنان نیست؛مسئله ای فرا جنسیتی است و تمامی اعضای جامعه ملزم به حفظ؛پاسداری و رعایت آن هستند،وی همچنین از بانوان سیستان وبلوچستان خواست مطالبه گر باشند و گفت:برای احقاق حقوق خود تلاش کنید و مطالبه گری کنید و هیچ گونه هراسی از سختی ها نداشته باشید ؛توسعه جامعه‌در گروی دانش محور بودن فعالیت های افراد جامعه است.

 

زینی وند در پایان بر لزوم تلاش برای جلوگیری از نشر و ارایه تصویری نامتعارف از استان تاکید کرد و گفت:جامعه مدنی و تمامی مردم استان باید در نشان دادن زیبایی های سیستان و بلوچستان تلاش کنند و باید چهره ای حقیقی و زیبا از سیستان وبلوچستان ارایه داد.

 

فاضلی مدیرکل بانوان وخانواده استانداری نیز در این جمع به شرح اهم مطالبات و شرایط زنان سیستان وبلوچستان پرداخت و گفت:سمن ها و انجمن های مردم نهاد نقش بسیار مهمی در ارتباط با توانمند سازی جامعه دارند و با توجه به نقش مهم زنان که سنگ بنای خانواده را تشکیل می دهند تقویت و حمایت از سمن هایی که در حوزه ی زنان فعالیت می کنند یکی از مهم ترین رسالت های دفتر امور بانوان و خانواده است.

 

فاضلی گفت:نشست پیش رو نیز با این هدف برگزار شده است و در جهت این که اهمیت فعالیت درحوزه ی زنان مشخص گردد،سعی شده است از دیگر فعالین حوزه ی اجتماعی و فرهنگی و هنری دعوت شود تا در تقویت روحیه و انگیزه در جهت کاهش آسیب های اجتماعی پیش روی زنان؛گامی مهم برداشته شود‌.

 

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :