موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خطبه های نماز جمعه

a/149417 :کد

امام جمعه زاهدان:

مردم در معیشت دچار مشکلاتی شده‌اند،دولتمردان ‌جهادی وارد میدان شوند

  شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۰:۴۳
تعداد بازدید : ۶۷   
 تحلیل ایران -مردم در معیشت دچار مشکلاتی شده‌اند،دولتمردان ‌جهادی وارد میدان شوند

امام جمعه زاهدان گفت: امروز ملت ایران درگیر جنگ اقتصادی است که در چنین شرایطی ضرورت دارد دولتمردان ضمن بهره‌گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب با کار مضاعف برای حل مشکلات اقتصادی کشور آستین همت را بالا

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران،آیت‌الله مصطفی محامی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت، اظهار داشت: دولت مردان ایران اسلامی باید با الگوگیری از شهید رجایی، راه و تقوا، سادگی و خدمت صادقانه به مردم را سرلوحه خود قرار دهند.

 

امام جمعه زاهدان با اشاره به مشکلات معیشتی مردم، گفت: امروز ملت ایران درگیر یک جنگ اقتصادی است که در چنین شرایطی ضرورت دارد دولتمردان ضمن بهره‌گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب با کار مضاعف و تلاش بیش از پیش برای حل مشکلات اقتصادی کشور آستین همت را بالا بزنند و جهادی وارد میدان عمل شوند.

 

وی با اشاره به تلاش مسئولان جهت پیشبرد اهداف انقلاب و کارشکنی دشمنان نظام، خاطرنشان کرد: دشمنان قسم خورده ملت ایران در طول 40 سال گذشته همواره از روش‌های گوناگون تلاش داشته‌اند جلوی پیشرفت ایران را بگیرند و دولت‌های مختلف در کشور همواره با مشکلاتی مواجه بوده‌اند اما به یاری خداوند و با پشتیبانی مردم مسیر را پیموده‌اند و امروز نیز دولتمردان باید تلاش کنند با رونق تولید و برنامه‌ریزی و تکیه بر توان داخلی از تحریم‌ها عبور کنند.

 

آیت‌الله محامی با تاکیر بر اینکه تاکنون در زمینه کنترل قیمت‌ها آنطور که باید عمل نشده، ادامه داد: مردم در معیشت دچار مشکلاتی شده‌اند که این مشکلات با مدیریت و نظارت و برنامه‌ریزی دقیق و منظم و ورود عملیاتی مسئولان قابل حل است.

 

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به برخی محرومیت‌ها در استان، اظهار داشت: در استان اقدامات خوب و گسترده‌ای برای حل مشکلات مردم انجام شده و فعالیت‌های تاثیرگذارتری نیز در حال انجام است که از مسئولان استان تشکر می‌کنم اما مشکلات فراوانی چون بیکاری، ریزگردها، آب آشامیدنی، محرومیت‌ها، آموزش و پرورش و ... همچنان در سطح استان داریم که از مسئولان می‌خواهیم فرصت باقیمانده در این دولت را مغتنم شمرده و برای رفع این کمبودها و مشکلات مردم تلاش کنند.

 

وی ضمن توصیه مسئولان به اطلاع‌رسانی خدمات به مردم، افزود: مسئولان باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند و اگر درجایی اشکالی وارد است آن را پذیرا باشند و برطرف کنند؛ از طرف دیگر همه جامعه باید نقد منصفانه را سرلوحه قرار دهند و به ویژه ائمه جمعه باید در این مسیر پیشگام باشند. همه باید در فضای صمیمی مشکلات را بیان کنند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد. همه ما باید تلاش کنیم با بهره‌گیری از فرمایشات رهبر معظم انقلاب و پیروی از آن میان مردم و مسئولان دوقطبی ایجاد نشود چرا که  به مصلحت استان و کشور نیست.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :