موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دانش آموز کلاس اول

a/149550 :کد

استانی

ورود ۷۷ هزار کلاس اولی به مدارس سیستان و بلوچستان

  جمعه ۰۸ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۳:۳۳
تعداد بازدید : ۶۱   
 تحلیل ایران -ورود ۷۷ هزار کلاس اولی به مدارس سیستان و بلوچستان

معاون اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از ورود ۷۷ هزار و ۸۲۵ کلاس اولی به مدارس استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران ،زهرا پورملایی، اظهار داشت: برای سال تحصیلی جدید 77 هزار و 825 دانش آموز پایه اول ثبت نام شده اند و برخی دانش آموزان پایه اول نیز در نوبت سنجش و مراحل غربالگری اولیه هستند که این فرایند تا ابتدای مهرماه به پایان می‌رسد.

 

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تعداد دانش آموزان پایه اول نسبت به سال گذشته بیش از 4 هزار نفر افزایش داشته است تصریح کرد: تاکنون برای دوره ی ابتدایی 478 هزار و 615 نفر دانش آموز در مدارس سطح سیستان و بلوچستان ثبت نام کرده اند که از این تعداد 67 هزار و 149 نفر در پایه ششم مشغول به تحصیل خواهند شد.

 

وی بیان کرد: امسال 200 کلاس درس به مجموع کلاس‌های درس در استان افزوده شده همچنین در حال حاضر 234 مدرسه در سطح استان وجود دارد که در آن‌ها کمتر از 10 دانش آموز مشغول به تحصیل هستند.

 

وی با اشاره به اینکه اول مهرماه هیچ کلاس دوره ابتدایی بدون معلم نیست ادامه داد: گر چه بر اساس سند تحول بنیادین به اندازه کافی معلم متخصص در این دوره وجود ندارد اما با تمهیدات اندیشیده شده و روش‌های متعدد جذب معلم ، این مشکل بر طرف می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :