موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ماه محرم

a/149701 :کد

استانی

دورهمی ۱۴ ساله برای خادمی در دهه اول محرم

  پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۰:۳۰
تعداد بازدید : ۶۶   
 تحلیل ایران -دورهمی ۱۴ ساله برای خادمی در دهه اول محرم

خادمان ایستگاه صلواتی یاوران امام حسین (ع) در زاهدان می‌گویند: ۱۴ سال است خادم عزاداران حسینی هستیم و هر ساله در هر کاری مشغول باشیم دهه اول محرم برای خادمی در ایستگاه همه گردهم می‌آییم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران :در کوچه خیابان های اصلی شهر زاهدان، هر چند قدم یک ایستگاه صلواتی راه اندازی شده که از عزاداران حسینی پذیرایی می‌کنند، هر یک از این ایستگاه‌ها را جوانانی با هزار حاجت، نذر و آرزو ایجاد کرده‌اند، به سراغ  اعضای ایستگاه صلواتی امام حسین(ع) رفتیم تا از چگونگی راه اندازی این ایستگاه و اقداماتی که انجام می دهند بیشتر بدانیم.

 

14 سال است خادم عزاداران حسینی هستیم

مهرداد رحیمی یکی از اعضای این ایستگاه در حالیکه مشغول ریختن چای برای عزاداران حسینی است، می‌گوید: ایستگاه صلواتی یاوران امام حسین (ع) از سال ۱۳۸۴ با فکر و‌توانایی‌ جمعی از دوستان که در یک محله سکونت داشتند بر پا شد به طوری که در سال اول بسیار ساده و با یک سماور چای راه اندازی شد و ‌به لطف تعدادی از دوستان که جمع بسیار صمیمی داشتند این تکیه هر سال بر پا شد و امید پروردگار و نگاه ابا عبدالله الحسین امسال چهارده سال است که این جمع در خادمی امام حسین در دهه اول محرم مشغول نوکری امام حسین و اهل بیت(ع) هستند.

 

انشالله به یاری خداوند متعال و یاری دوستان و این خادمین پر تلاش آقا ابا عبدالله الحسین، این ایستگاه سالیان سال ادامه داشته باشد تا بتوانیم هر ساله بیشتر و بیشتر نوکری و خادمی اهل بیت را انجام بدهیم.

دیدن دسته های پرشور شعور عزاداران، ازدحام آنان در سطح مساجد و تکایا ما را برای خادمی مشتاق تر می کند. این مردم با پای دل می آیند و دست دعای خود را به اهل بیت (ع) دخیل میبندند و توسل می جویند.

 

در دهه اول محرم همه دوستان برای خادمی در ایستگاه گرد هم می‌آییم

حمید حقدوست یکی دیگر از خادمان ایستگاه صلواتی یاوران امام حسین (ع)، می‌گوید: دوستانی که دور هم میشوند هر یک مشغول یک شغل به طوری که یکی از دوستان در کارخانه سیمان مشغول به کار هستند، تعدادی از دوستان در کارمند بیمارستان و حتی طوری هست که به صورت شیفتی کار میکنند اما با تمام مشغله کاری که دارند فکر و توان خود را در دهه اول محرم برای عشقی که به اهل بیت و به خصوص ابا عبدالله الحسین دارند میگذارند.

هزینه های ایستگاه توسط دوستان و آشنایان جمع آوری میشود و توسط خادمین اقلام پذیرایی از جمله چای، شربت، شیر و کاکائو خریداری می شود و در جمع عزاداران حسینی توزیع میشود.

حضور در جمع عزاداران و عضوی از خادمان اهل بیت (ع) بودن قطعا در مسیر زندگی‌هایمان تاثیرات بسزایی داشته و دارد.

 

 

از یک ماه قبل از محرم برنامه‌ریزی و تقسیم کار می‌کنیم

میثم رحیمی دیگر خادم این ایستگاه است که در ادامه می‌گوید: تعدادی که در ایستگاه مشغول خادمی هستند 10نفر ثابت است که هر ساله دور هم جمع می‌شویم و ایستگاه صلواتی یاوران امام حسین(ع) را برپا می‌کنیم

وی ادامه داد: خوشبختانه شور و نشاط در بین جوانان بسیار زیاد است و همچنین این شور در بین عزاداران حسینی هم زیاد است به طوریکه که هر ساله تعداد زیادی از مردم در این مکان پذیرایی می‌شوند و این افتخار بزرگی برای خادمین ایستگاه صلواتی یاوران امام حسین است و خداوند متعال توفیق بدهد تا بتوانیم هر ساله در شور تر این ایستگاه را بر پا کنیم.

تمام خادمین این ایستگاه‌ یک ماه قبل از شروع ماه محرم دور هم جمع می‌شوند و برنامه ریزی لازم را انجام می‌دهند، تقسیم کار می کنند و برای هرچه بهتر خادم بودن برای عزاداران حسینی تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند.

ایستگاه صلواتی یاوران امام حسین(ع) در خیابان آزادی زاهدان در دهه اول محرم میزبان عزاداران حسینی است.

 

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :