موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست صیفی جات استان

a/41198 :کد

0

کشت صیفی جات ایرانشهر با دستگاه چند منظوره

  چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۱
تعداد بازدید : ۴۹۶   
 تحلیل ایران -کشت صیفی جات ایرانشهر با دستگاه چند منظوره

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: ۲ هزار و ۹۰۰ هکتار از مزارع شهرستان ایرانشهر برای اولین بار در سیستان و بلوچستان بوسیله دستگاه چند منظوره؛ زیر کشت محصولات صیفی رفت.

به گزارش تحلیل ایران، حسن شاه ولی بر مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر با اعلام این خبرگفت : از این پس به منظور صرفه جوئی در زمان؛ همزمان تمام کارهای کندن زمین، پهن کردن نوار آبیاری، پهن کردن پلاستیک و ریختن خاک بر روی پلاستیک به روش کاملأ مکانیزه و با استفاده از دستگاه چند منظوره انجام می گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در ادامه افزود: در روش سنتی کشت صیفی جات در یک هکتار زمین توسط شش نفر پنج روز طول می کشید اما در این روش سه ساعته یک هکتار زمین زیر کشت می رود.

وی میزان برداشت هندوانه از هر هکتار از مزارع این شهرستان را 50 تن اعلام کرد و گفت:امسال دو هزار هکتار از زمین های کشاورزی ایرانشهر به کشت هندوانه و 900 هکتار به کشت خربزه اختصاص یافته است.

شاه ولی‌بر خاطرنشان کرد: برای کشت محصولات صیفی در شهرستان ایرانشهر 500 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر روی زمین های کشاورزی مشغول به کار می باشند.

وی افزایش سه برابری تولید محصول نسبت به فضای باز، نوبر بودن و استقبال خریداران و سوددهی بالا را از علل استقبال کشاورزان به کشت انواع محصولات بخصوص کشت های گلخانه ای عنوان کرد.

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: در ایرانشهر نیز به خاطر کم آبی؛ سالهاست که گلخانه ها رونق یافته و تولیدات گلخانه ای در این شهرستان مورد توجه بوده و تا حدودی به اقتصاد مقاومتی کمک کرده است.

وی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان با اقلیم خاص جایگاه ویژه ای در تولید محصولات مختلف بویژه میوه های نوبرانه و استوایی دارد که نظیر آن در هیچ نقطه کشور وجود ندارد.


منبع:خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :