موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست طرحهای آبیاری

a/46365 :کد

0

صرفه جویی ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعبی آب

  یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۰:۵۸
تعداد بازدید : ۲۳۶   
 تحلیل ایران -صرفه جویی ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعبی آب

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب آب با افتتاح طرحهای آبیاری تحت فشار در سیستان و بلوچستان صرفه‌جویی می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب آب با افتتاح طرحهای آبیاری تحت فشار در سیستان و بلوچستان صرفه‌جویی می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران،رضا نجفی اظهار داشت: 316 پروژه بخش کشاورزی با صرف اعتباری بالغ بر2200 میلیارد ریال  در 19 شهرستان سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

 

نجفی با اشاره به بهره‌مندی 2 هزار و 930 خانوارروستایی وعشایری از مزایای این طرحها افزود: با اجرای این طرحها برای 1350 نفر شغل دائم و برای 8 هزار نفر روز شغل موقت ایجاد می‌گردد.

 

وی شاخص‌ترین طرح‌های افتتاحیه دهه فجر امسال را بهره‌برداری از کارخانه تولید لوله GRP در شهرستان نیمروز با ظرفیت تولید 30 هزار تن لوله به اقطار 400 تا 2400 میلیمتر، 2375 هکتار آبیاری تحت فشار در قالب 80 پروژه که با اجرای آن صرفه‌جویی 9 میلیون و 500 هزار متر مکعب آب در بخش کشاورزی را به دنبال داشته است.

 

نجفی تصریح کرد:  12 واحد پرورش مرغ صنعتی در شهرستانهای خاش، زاهدان، زهک، چابهار، ایرانشهر، دلگان و سوران با سرمایه گذاری 210 میلیارد ریال و با ظرفیت 490 هزار قطعه در هر دوره که با بهره برداری از این 12 طرح 1700 تن گوشت سفید و 3 هزار تن تخم مرغ به ظرفیت تولیدات استان افزوده می‌گردد.

 

وی تاکید کرد: استان سیستان و بلوچستان  ما در زمینه  گوشت سفیدبه استان‌های دیگر وابسته است که با بهره‌برداری این واحدها ضریب خوداتکایی استان با توجه به پراکندگی آن به حدود 67 درصد در تولید گوشت سفید می‌رسد.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :