موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی معلم خاشی

a/64363 :کد

ایثار آخرین درس معلم خاشی بود

تحلیل ایران

  شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۱
تعداد بازدید : ۳۹۴   
 تحلیل ایران -ایثار آخرین درس معلم خاشی بود

سخن از مرگ کلامی سخت است، آن هم از مرگ یک معلم در خاش که نامش با شمع جان گره خورده و خودش را برای نجات جان دانش آموزانش فدا می کند که آنان فرصت زندگی داشته باشند.

سخن از مرگ کلامی سخت است، آن هم از مرگ یک معلم در خاش که نامش با شمع جان گره خورده و خودش را برای نجات جان دانش آموزانش فدا می کند که آنان فرصت زندگی داشته باشند.

 


نیمکت ها، با نظم و ترتیب، در سکوت، منتظر نشسته اند تا شاید صدای زنگ تفریح نشاطی شگرف را برای آنان رقم بزند، در کنار گچ های بریده بریده به شادی در حیاط مدرسه فکر می کنند اما غافل از آن اند که قرار است که با گرفتن حیاتی آمیخته باشد.


غرشی عجیب حکایت از گردباد سهمگین داشت که بازی در حیاط را به امتداد حیات زندگی گره می زد.


حمیدرضا وقتی در پی تکان دیوار نم کشیده خشت و گلی مدرسه فریاد می زند، کسی صدایش را نمی شود، به سوی دانش آموزان می دود و وقتی آنان را در آغوش می گیرد خودش تا گردن در زیر خروارها خاک ناشی از آوار می ماند و جانش را فدای حیات دانش آموزانش می کند.


مرگت عزت را برای خاش رقم زد

فرماندار خاش در این باره گفت: تلاش معلمان برای نجات شاگردان خود کاری بسیار ارزشمند و ستودنی بوده و عزت را برای این دیار رقم زد.


محمداکبر چاکرزهی افزود: یک معلم با نثار جان و دیگری با نثار سلامتی خود به بهترین شکل ایثار را برای همگان معنا می کند و حال باید به بهترین شکل این جایگاه را به دیگر نقاط جامعه تعمیم داد.


وی بیان کرد: این معلمان نماد فداکارانی هستند که باید به الگوی زندگی برای دیگر دانش آموزان ایران اسلامی تبدیل شوند که حسب یقین در تقویت روحیه جهادی و مقاومت امری اثرگذار خواهد بود.


ایثار آخرین کلاس درس حمیدرضا بود

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان درباره جزییات مرگ معلم فداکار خاشی به مهر گفت: روز گذشته هنگام زنگ تفریح گردباد شدیدی روستای نوکجو روتک خاش را در بر می گیرد که معلمان متوجه تکان خوردن دیوار خشت و گلی نم کشیده یکی از منازل همسایه مدرسه می شوند.


علیرضا نخعی بیان کرد: هر چه قدر این دو معلم فریاد زده که سه دانش آموز را از خطر آگاه کنند اما متاسفانه دانش آموزان نشنیده و آنان به سرعت خود را به سه دانش آموز می رسانند.


وی بیان کرد: در این هنگام بود که دیوار سقوط کرد و دو معلم با شیرجه خود سه دانش آموز را از صحنه خطر دور کرده اما خودشان گرفتار می شوند، در پی این اتفاق یک معلم جان خود را از دست می دهد و دیگر معلم که دچار شکستگی شدید از ناحیه پا شده بود به بیمارستان منتقل شد.


مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان تاکید کرد: اکنون حال معلم فداکار دومی خوب و رو به بهبودی است اما غمی سیاه و تلخ در پی این حادثه بر دل جامعه فرهنگیان نشسته است.


پیگیر حق و حقوق معلم فداکار هستیم

نخعی با اشاره به پیگیری حقوقی برای احقاق حق و حقوق این معلم گفت: مرحوم حمیدرضا گنگوزهی در قالب خرید خدمات آموزشی مشغول بکار بود که پیگیر حق و حقوق آن از طریق موسسه طرف قرارداد هسیتم.

وی افزود: مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته در نظام آموشی سیستان و بلوچستان، دو هزار معلم با همکاری بخش خصوصی در فضای آموزشی این دیار از طریق موسسه های آموزشی غیر دولتی در قالب خرید خدمات آموزشی ورود پیدا کرده اند که معلم فداکار خاشی نیز شامل چنین قانونی می شود.منبع:خبرگزاری مهر

                               

  تحلیل ایران
  تحریریه تحلیل ایران
  آدرس ایمیل : info@tahlileiran.ir
  آدرس سایت/وبلاگ:
  از همین نویسنده :


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :