موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست انتقال آب

a/70356 :کد

0

طرح انتقال آب به چهل و شش هزار هکتار از اراضی دشت سیستان

  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۸
تعداد بازدید : ۲۷۵   
 تحلیل ایران -طرح انتقال آب به چهل و شش هزار هکتار از اراضی دشت سیستان

معاون وزیر جهاد کشاورزی در زابل گفت:طرح انتقال آب به چهل و شش هزار هکتار از اراضی دشت سیستان ازاهمیت بالایی برخورداراست و تحول وتوسعه این طرح در گروحمایت همه جانبه سازمان‌های تابعه و مراکز تحقیقاتیست

معاون وزیر جهاد کشاورزی در زابل گفت: طرح انتقال آب به چهل و شش هزار هکتار از اراضی دشت سیستان از اهمیت بالایی برخوردار است و تحول و توسعه این طرح در گرو حمایت همه جانبه سازمان‌های تابعه و مراکز تحقیقاتی است.


به گزارش تحلیل ایران،اسکندر زند در حاشیه بازدید از مجتمع بقیه الله الاعظم دانشگاه زابل اظهار داشت: طرح انتقال آب به چهل و شش هزار هکتار از اراضی دشت سیستان از اهمیت بالایی برخوردار است و تحول و توسعه این طرح در گرو حمایت همه جانبه سازمان‌های تابعه و مراکز تحقیقاتی است.


معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: تلاش های مستمر در حفظ ذخایر ژنتیکی گیاهی در حوزه  جهاد کشاورزی از جمله اقدامات مفیدی است که در تولید بذر، واکسن، کود و سم موثر واقع شده است و در این راستا در سال گذشته بیست رقم بذر اصلاح شده از گیاهان زراعی و باغی به بخش کشاورزی عرضه شده است.


وی با اشاره به حفظ، توسعه و تکثیر نژاد گاو سیستانی به عنوان یک ذخیره ژنتیکی مهم ملی-منطقه ای افزود: مساعدت سازمان جهاد کشاورزی و دانشگاه زابل در حفظ گونه ها و نژادهای بومی و محلی می‌تواند گامی مثبت در جهت پیگیری طرح های کلان فناوری کشور باشد.


زند به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های طبیعی منطقه اشاره کرد و تصریح کرد: سرمایه  انسانی به عنوان بزرگترین ظرفیت منطقه سیستان در حوزه کشاورزی به شمار می‌آید.


وی در ادامه گفت: ضرورت توجه به تحقیقات فنی در حوزه های مهندسی کشاورزی، علوم دامی و بخش‌های اقتصادی و اجتماعی روند اجرایی پروژه انتقال آب به مزارع سیستان را با سرعت بیشتری پیش می‌برد.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :