موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی چابهار

a/77890 :کد

0

بانک اطلاعاتی توسعه سواحل مکران تدوین می‌شود

  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۴
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -بانک اطلاعاتی توسعه سواحل مکران تدوین می‌شود

معاون بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: پروژه پایش و مطالعات شبیه سازی سواحل مکران با اعتبار۷۰ میلیارد ریال در دست بررسی است.

معاون بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: پروژه پایش و مطالعات شبیه سازی سواحل مکران با اعتبار۷۰ میلیارد ریال در دست بررسی است.


به گزارش تحلیل ایران، ابوالقاسم اسدی در جلسه بررسی پروژه پایش و مطالعات شبیه‌سازی سواحل مکران اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی اصلی امور دریا، دریانوردی و سواحل اقدام به پایش و مطالعات شبیه‌سازی سواحل‌مکران نموده است.


معاونت فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: سازمان بنادر و دریانوردی در وظایف حاکمیتی خود برای مواردی همچون  پایش و مطالعات شبیه‌سازی سواحل با هدف تحلیل اطلاعات پایه مورد نیاز مهندسی، تحلیل پدیده‌های دریایی، شناسایی و ارائه راهکارها جهت رفع مشکلات در مناطق حساس از دیدگاه مهندسی، بررسی تغییرات خط ساحل، تهیه بانک اطلاعاتی از داده‌ای ثبت شده و بروز رسانی مطالعات و برنامه‌ریزی مدیریت یکپارچه نوار ساحلی اقدام به پایش و مطالعات شبیه سازی سواحل مکران نموده است. 


وی افزود: اهداف کلان طرح ملی پایش و مطالعات شبیه‌سازی سواحل با هدف تهیه اطلاعات پایه جهت مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور، بروز رسانی طرح جامع بنادر تجاری کشور و توسعه صنعت گردشگری در سواحل، تهیه معیارهای ساخت و سازهای دریایی و کاربری مطلوب از اراضی و دستیابی به یک مرجع اطلاعات قابل اطمینان جهت استفاده در مطالعات طراحی سازه های ساحلی و فراساحلی منطقه است.


اسدی تصریح کرد: محدوده مطالعات پروژه پایش و مطالعات شبیه سازی سواحل مکران از منطقه خلیج گواتر در مرز ایران و پاکستان شروع و تا مرز استان هرمزگان در منطقه خود رایج به طول 300 کیلومتر می باشد.


وی تصریح کرد: برای مطالعات و اجرای این پروژه هزینه ای بالغ بر 7 میلیارد تومان سازمان بنادر از منابع داخلی هزینه کرده تا بتواند یک بانک اطلاعاتی دریایی برای توسعه سواحل و تصمیم گیری برای جانمایی دقیق پروژه هایی در نوار ساحلی و از همه مهمتر بحث توسعه پایدار را شامل می شود.


 اسدی اظهار داشت: اداره کل مهندسی سواحل بنادر سازمان بنادر و دریانوردی دو موضوع مهم "مطالعات پایش و شبیه سازی ساحل "و "مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی "را در دستور کار خود قرار داد که در بحث مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی بیش از یک دهه کار مطالعات آن انجام و نتایج کار مطالعات منتج به استخراج یکسری نقشهایی شد که در آن نقشه، توان اکولوژی منطقه، برنامه‌های کاربردی ارگانها، و کاربریهای هفتگانه دستگاههای اجرایی و مناطق پیش‌بینی شده که هر پهنه‌ای چه نوع کاربری می‌توان داشته باشد.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :