موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مکران

a/78617 :کد

0

نیروی دریایی با تمام توان برای توسعه مدنیت سواحل مکران

  پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۵
تعداد بازدید : ۲۵۱   
 تحلیل ایران -نیروی دریایی با تمام توان برای توسعه مدنیت سواحل مکران

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش گفت: نیروی دریایی ارتش با تمام توان خود به‌منظور توسعه مدنیت در سواحل مکران به میدان آمده و در همین راستا سال گذشته دانش‌آموزان این خطه اعزام کردیم.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش گفت: نیروی دریایی ارتش با تمام توان خود به‌منظور توسعه مدنیت در سواحل مکران به میدان آمده و در همین راستا سال گذشته دانش‌آموزان این خطه را به‌مناسبت روز دانش‌آموز با لباس محلی به دیدار رهبری اعزام کردیم.


به گزارش تحلیل ایران،امیر دریادار دوم حسین آزاد با اشاره به مأموریت‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در توسعه سواحل مکران اظهار داشت: با توجه دیدگاه کلی در جهان، هزینه انسان روی دریا چندین برابر خشکی است و همه راهبردنویس‌های نظامی، اقتصادی و اجتماعی بر این اصل مهر تأیید می‌زنند.


وی بیان داشت: وقتی مرزها از تراکم جمعیت برخوردارند حفظ و ارتباط بین انسان‌های مرزنشین با کشورهای همجوار به‌گونه‌ای رقم می‌خورد که موجب ارتقای شاخص امنیتی مرزها می‌شود.


فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی راهبردی ارتش افزود: در راستای ایجاد و رشد زیرساخت‌ها، توسعه مدنیت هرچه به مرزهای کشور نزدیکتر باشد، امنیت وسیع‌تر، مستقل‌تر و پایدارتر است.


وی یادآور شد: با جستجو در صفحه مجازی پیرامون شهرها و بنادر پیشرفته و پرتردد دنیا در می‌یابیم که چندین شهر بندری و ساحلی و چندین شهر غیرساحلی‌اند، بنابراین با رصد آمار و ارقام  نتیجه می‌گیریم، توسعه و آبادانی شهرهای ساحلی در رشد و توسعه شاخص‌های ممالک به‌ویژه مملکت‌هایی که در حوزه دریا هستند، بسیار اثرگذار است.


دریادار آزاد بیان داشت: اگر امروز شاخص‌های توسعه متناسب با بهره‌مندی از دریا نیست به این دلیل است که استکبار و استعمار نخواسته تا ما در منطقه، از منافع آنان استفاده کنیم و مدنیت ما یک مدنیت ساحلی باشد بلکه خواستند مدنیت ما، یک مدنیت برّی باشد نه بحری، چرا که مدنیت بحری هم پایدارتر بوده و هم منافع بیشتری دارد در حالی که مدنیت بری توسعه و منافع پایدار ندارد.


فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه توسعه مدنیت سواحل مکران از پسابندر گرفته تا سواحل مکران، از قبل مغفول واقع شده است، تصریح کرد: مقایسه و بررسی تراکم جمعیت در سواحل مکران با سواحل دیگر قابل استناد بوده به‌علاوه صادرات و واردات از مرزهای دریایی بیانگر این است که ما، بنادر پیشرفته‌ای در مرزهای دریایی نداریم.


دریادار آزاد ادامه داد: به‌فرموده مقام معظم رهبری سواحل مکران مغفول الامر واقع شده و نیروی دریایی وظیفه دارد به توسعه مدنیت این سواحل کمک کند و تمامی دستگاه‌ها نیز موظفند در این راستا نیروی دریایی ارتش را به‌عنوان علمدار تحقق توسعه در این زمینه همراهی کنند.


وی در ادامه گفت: نیروی دریایی ارتش با تمام توان خود، به‌منظور توسعه مدنیت در سواحل مکران، به میدان آمده و در همین راستا سال گذشته دانش‌آموزان این خطه را به‌مناسبت روز دانش‌آموز با لباس محلی به دیدار رهبری اعزام کردیم.


فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش با اشاره به اقدامات گسترده و اساسی انجام شده در حوزه درمان و آموزش توسط نیروی دریایی از سواحل مکران تا پسابندر افزود: احداث مدرسه و مسجد در سیریک به‌همت نیروی دریایی و مؤسسه برکت نمونه، ارائه مشاوره‌های تحصیلی با حضور مجرب‌ترین اساتید دانشگاهی به دانش آموزان خطه سیریک تا پسابندر و پذیرفته شدن 16 نفر به ورودی دانشگاه از اقدامات صورت گرفته دیگر در این منطقه است.


امیر دریادار آزاد با بیان اینکه مردم و مسئولان منطقه طی سنوات اخیر به رشد و ارتقای سطح آموزش پزشکی و خدمات بهداشتی معترفند، گفت:  اقدامات انجام شده در بخش‌های مختلف پزشکی، آموزشی و زیرساخت و توسعه قابل مقایسه با سه دهه گذشته نیست، فراهم شدن زیرساخت سبب تسهیل و تسریع در خدمات پزشکی و عمومی می‌شود.


وی در ادامه با توجه به امنیت حاکم بر جاده‌های منطقه تأکید کرد: با اقدامات مناسب در حوزه راه‌سازی و امنیت جاده‌ای، اکثر استان‌ها برای تردد و ارائه خدمات عمومی اعم از  انتقال کالاهای مورد نیاز مردم نظیر میوه و تره‌بار و لبنیات به‌دلیل محرومیتی که در خطه سیستان و بلوچستان است آنها را از طریق محورهای ارتباطی مکران تأمین می‌کنند.


فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اشتغال‌زایی برای مردم بومی منطقه را یکی دیگر از این اقدامات دانست و گفت: در صورت ایجاد توسعه و زیرساخت، مردم جذب این مناطق می‌شوند.


منبع:ایسنا


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :