موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی چابهار

a/78975 :کد

0

۶ پروژه عمرانی، زیربنایی و تولیدی در چابهار افتتاح می‎شود

  شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۴
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -۶ پروژه عمرانی، زیربنایی و تولیدی در چابهار افتتاح می‎شود

مدیر جهادکشاورزی چابهار گفت: با صرف اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال ۶ طرح و پروژه عمرانی، زیربنایی و تولیدی در شهرستان چابهار مورد افتتاح و بهره‎برداری قرار می‎گیرد.

مدیر جهادکشاورزی چابهار گفت: با صرف اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال ۶ طرح و پروژه عمرانی، زیربنایی و تولیدی در شهرستان چابهار مورد افتتاح و بهره‎برداری قرار می‎گیرد.

 


به گزارش تحلیل ایران، غلامحسین بامری اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت هفته جهادکشاورزی 6 پروژه عمرانی، زیربنایی و تولیدی در چابهار افتتاح می‎شود.


مدیر جهادکشاورزی چابهار گفت: با صرف اعتباری بالغ بر 12 میلیارد و 440 میلیون ریال 6 طرح و پروژه عمرانی، زیربنایی و تولیدی در شهرستان چابهار مورد افتتاح و بهره‎برداری قرار می‎گیرد.


وی افزود: این پروژه ها  افتتاح یک مورد جاده دسترسی به مزارع، یک واحد تولیدی پرورش مرغ گوشتی، دوطرح احیاء و مرمت بندسار و همچنین دو طرح تولید کمپوست از ضایعات است.


بامری تصریح کرد: چابهار با داشتن شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب با برخورداری از اقلیمی مستعد و طبیعی، شرایط مناسبی را برای پرورش انواع میوه‎های گرمسیری، نیمه گرمسیری و تولید محصولات زراعی خارج از فصل دارا است.


وی با بیان اینکه سطح زیر کشت محصولات زراعی و باغی آبی شهرستان بالغ بر 13 هزار و 300 هکتار  است، افزود: از محصولات زراعی خارج از فصل مورد کشت در سطح منطقه نیز می توان به کشت محصولات جالیزی خصوصا هندوانه و محصولات سبزی و صیفی نظیر پیاز، گوجه فرنگی، بادمجان، فلفل سبز، علوفه و غلات اشاره کرد.


بامری گفت: با توجه به استعدادهای دامی موجود در شهرستان، ظرفیت خوب واردات قانونی از مرز نیز فراهم است.


وی عنوان کرد: منابع تامین خوراک و تغذیه دام از طریق پوشش گیاهی و مراتع موجود، کشت نباتات علوفه‎ای در زمین‎های باهوکلات و عورکی، سبوس استحصالی و کنسانتره کارخانجات خوراک دام است.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :