موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی میراث فرهنگی

a/79342 :کد

0

متقاضیان ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی تسهیلات می‌گیرند

  دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۴
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -متقاضیان ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی تسهیلات می‌گیرند

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری زابل گفت: به منظور ایجاد زیرساخت ها در شهرستان زابل به متقاضیان اقامتگاههای بوم‌گردی تسهیلات ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری زابل گفت: به منظور ایجاد زیرساخت ها در شهرستان زابل به متقاضیان اقامتگاههای بوم‌گردی تسهیلات ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، رضا کیخواه آریا اظهار داشت: سیستان و بلوچستان برای سال آینده قطب گردشگری کشور انتخاب شده است که برای رسیدن به اهداف آن زیرساخت ها در حال احداث است.


 رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری زابل با بیان اینکه در حال حاضر دو هتل در شهرستان زابل فعال است، افزود: به منظور ایجاد زیرساخت ها باید اقامتگاههای بوم‌گردی احداث شود که این مسئله نیازمند مشارکت فعال مردم است.


وی با اشاره به اینکه، اقامتگاه‌های بوم گردی با قابلیت جاذبه گردشگری تمامی ساختمان و تجهیزات آن به صورت سنتی است، گفت: این اقامتگاه ها در هر روستا با ارایه ی خدماتی از قبیل غذاهای سنتی و صنایع دستی و ایجاد موزه های محلی با انواع ادوت بومی ایجاد می شود.


کیخواه تصریح کرد: کسانی که متقاضی ایجاد اقامتگاههای بوم‌گردی هستند با دریافت مجوز می توانند از تسهیلات 30 تا 100 میلیون تومانی استفاده کنند.


وی با اشاره به تسطیح راههای رسیدن به بناهای تاریخی گفت: با ادارات مختلف تفاهمات لازم ایجاد شده و در خصوص مسائل فرهنگی و ایجاد برخوردهای مناسب از سوی مردم با گردشگران تفاهمات لازم با اداره ارشاد انجام شده است.


رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان زابل افزود: برای دستیابی به اهداف مشارکت مردم ضروری است که در این راستا، برای تمامی دهیاران سیستان کارگاه توجیهی و آموزشی با اولویت میراث فرهنگی برگزار شد که در آینده کارگاههای بیشتر با اولویتهای گردشگری و صنایع دستی برگزار می‌شود.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :