موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی موزه

a/79345 :کد

0

موزه‌های تخصصی و عمومی درسیستان و بلوچستان راه‌اندازی می‌شود

  دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۸
تعداد بازدید : ۱۴۴   
 تحلیل ایران -موزه‌های تخصصی و عمومی درسیستان و بلوچستان راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: به منظور راه‌اندازی موزه‌های عمومی و تخصصی در سیستان و بلوچستان ۲۰ طرح محتوایی و معماری تهیه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: به منظور راه‌اندازی موزه‌های عمومی و تخصصی در سیستان و بلوچستان ۲۰ طرح محتوایی و معماری تهیه شده است.


به گزارش تحلیل ایران،کامبیز مشتاق‌گوهری اظهار داشت: کار مطالعه و تدوین طرح‌‎های محتوایی باهداف راه‌اندازی موزه‌های عمومی و تخصصی برای اولین بار در استان سیستان و بلوچستان انجام شده است که منجر به راه‌اندازی 9 موزه در استان شد.


مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: هم‌اکنون 20 طرح محتوایی ومعماری داخلی نیز برای موزه‌های دالان تاریخ سیستان، موزه فرش زهک،موزه مشاهیر سیستان، اکوموزه باد هامون، اکوموزه عشایری استان و ...تهیه شده است که در صورت تامین اعتبار قابلیت اجرا دارند.


وی با اشاره به اینکه تدوین این طرح‌ها از طریق مطالعات امکان‌سنجی و انجام مطالعات اولیه انجام شده است، افزود: موزه‌ها با نمایش هنرهای زیبا، هنر کاربردی، صنایع دستی، باستان‌شناسی، مردم‌شناسی، قوم‌شناسی، تاریخ، تاریخ فرهنگی اطلاعات مهمی به مخاطبان خود ارائه می‌‎دهند.


گوهری تصریح کرد: موزه منطقه‌ای جنوب شرق، موزه پست و ارتباطات، موزه مردم‌شناسی سیستان، موزه شهر سوخته، موزه محلی سراوان، موزه ایرانشهر وموزه محلی چابهار  و دو موزه تاس و کپل و موزه سب از جمله موزه‌های موجود در استان هستند.


وی با اشاره به موزه قرآن و عترت ایرانشهر عنوان کرد:  این موزه که همزمان با سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح شد شامل مجموعه اتاق‌هایی است که  خاطرات دوران پر برکت تبعید مقام معظم رهبری و نمایش نسخ خطی از قرآن کریم، تفاسیر، کتاب‌های دعا و اسناد و نامه‌های مربوط به انقلاب را به نمایش گذاشته است.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :