موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی رئیس کل دادگستری

a/79490 :کد

0

۱۷ تعاونی فعال سیستان و بلوچستان مجوز حفر چاه دریافت کردند

  ﺳﻪشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۹
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -۱۷ تعاونی فعال سیستان و بلوچستان مجوز حفر چاه دریافت کردند

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: ۱۷ تعاونی فعال سیستان و بلوچستان مجوز حفر چاه دریافت کردند.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: ۱۷ تعاونی فعال سیستان و بلوچستان مجوز حفر چاه دریافت کردند.


به گزارش تحلیل ایران،حجت الاسلام ابراهیم حمیدی پیش از ظهر امروز در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: زمین‌ خواری از طریق تصاحب و تملک اراضی از طریق جعل اسناد ملی یا اسناد هویتی، نشانه‌گذاری‌های خودساخته، تصاحب املاک بلاصاحب، تجاوز به حریم اراضی دولتی انجام می‌شود.


رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته 13 متهم در رابطه با پرونده زمین خواری در سیستان و بلوچستان دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند که شاخص ترین رفع تصرف پارسال مربوط به دشت سمسور شهرستان ایرانشهر با هزار و 300 هکتار بوده است.


وی تصریح کرد: مشکلات اراضی دشت سمسور ایرانشهر نیز رفع و 17 تعاونی برای عضوگیری افراد واجد شرایط تشکیل شد که 300 هکتار از اراضی دشت سمسور ایرانشهر در اختیار این تعاونی‌ها قرار گرفت و 51 نفر در آن عضو شدند و در این راستا مجوز بهره برداری از 17 فقره چاه با سهمیه 150 لیتر در ثانیه برای این تعاونی‌ها صادر شده است.


وی با اشاره به اینکه رفع تصرفات سال 94 استان نسبت به سال قبل آن با حدود 4 هزار و 300 هکتار از رشد مطلوبی برخودار بوده است، افزود: شهرستان‌های ایرانشهر، چابهار و زاهدان از کانون‌های اصلی ارتکاب به زمین‌خواری محسوب شده‌اند.


رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: حراست از بیت‌المال و حفاظت از اراضی ملی اصلی‌ترین وظیفه راه وشهرسازی است و خوشبختانه این اداره توانسته با پیگیری‌های متعدد قضایی نسبت به آزادسازی اراضی ملی اقدامات خوبی داشته باشد در این راستا تشکیل یگان حفاظت از اراضی ملی در راه و شهرسازی از دیگر اقدامات این شوراست تا از تصرفات غیرقانونی جلوگیری و نسبت به رفع تصرف این اراضی فعالیت کنند.


حجت الاسلام حمیدی افزود:  مردم در صورت مشاهده هرگونه تصرفات در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان موضوع را با سامانه 114 در میان بگذارند تا از این سرمایه‌های ملی صیانت شود.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :