موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سردار رحیمی

a/79665 :کد

0

تازه‌ترین جزئیات از هلاکت ۵ عضو "جیش‌العدل"

  چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۵
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -تازه‌ترین جزئیات از هلاکت ۵ عضو "جیش‌العدل"

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به جزئیات هلاکت ۵ عضو جیش‌العدل در عملیات روز گذشته نیروی انتظامی در خاش گفت: ۵ تن از اشرار در این عملیات به هلاکت رسیدند و یک تن از اشرار متواری شد

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به جزئیات هلاکت ۵ عضو جیش‌العدل در عملیات روز گذشته نیروی انتظامی در خاش گفت: ۵ تن از اشرار در این عملیات به هلاکت رسیدند و یک تن از اشرار متواری شد که هم‌‌اکنون تحت تعقیب قرار دارد.


به گزارش تحلیل ایران، سردار حسین رحیمی ظهر دیروز در نشست خبری تشریح عملیات انهدام گروهک تروریستی در خاش که در سالن اجتماعات نیروی انتظامی زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 26 باند قاچاق و تروریست در سیستان و بلوچستان منهدم شده که عملیات دیروز  خاش در این راستا بوده است.


فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: این عملیات غافلگیرانه زمانی آغاز شد که مأموران انتظامی در 30 کیلومتری منطقه مورد نظر مسیر اشرار تروریست را گمانه‌زنی کرده و در کمین آنان نشسته بودند. این اقدام به‌موقع سبب شد اشرار پیش از هرگونه اقدام خرابکارانه‌ای به درک واصل شوند.


سردار رحیمی افزود: این گروهک به‌محض قرار گرفتن در کمین نیروهای انتظامی اقدام به درگیری می‌کنند که با آتش پرحجم نیروی انتظامی در ابتدا 2 نفر و در ادامه تعقیب 2 تن دیگر از این اشرار به هلاکت رسیدند و یک شرور دیگر نیز که به ارتفاعات پناه برده بود به درک واصل شد. البته در این عملیات یک تن از اشرار متواری شد که هم‌‌اکنون تحت تعقیب قرار دارد.


وی تصریح کرد: در این عملیات 6 قبضه آرپی‌جی، 14 آرپی‌جی ضدتانک، 7 آرپی‌جی لیزری، 3 کیلوگرم بمب دست‌ساز ترکیبی، 20 متر تله انفجاری کنارجاده‌ای،  یک عدد تله انفجاری کله‌قندی، 8 عدد ریموت کنترل از راه دور و 6 کیسه 25 کیلویی به‌مقدار 150 کیلوگرم مواد انفجاری کشف و ضبط شد.


فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در این عملیات ده‌ها قبضه اسلحه و فشنگ جنگی کشف شده که از نوع تیربار، کلاشینکف و گرینوف بوده است، ابراز کرد: تروریست‌ها قصد داشتند از این مواد انفجاری برای انجام عملیات‌های تروریستی در ماه مبارک رمضان در کشور استفاده کنند.


وی خاطرنشان کرد: در این عملیات یک نفر از نیروی انتظامی مشهد و یک خانم از اهالی منطقه زخمی شد که امروز توسط نیروی انتظامی از این  شهروند عیادت و دلجویی شده است.


سردار رحیمی ادامه داد: نیروهای امنیتی با هوشیاری کامل و اطلاعات کافی پیگیر دیگر افراد مرتبط با این موضوع هستند و همه حرکات آنان را در نقاط صفر مرزی رصد می‌کنند. از ابتدای امسال با انهدام 26 باند قاچاق و تروریست، مقدار 30 تن مواد مخدر کشف شده که نسبت به  مدت مشابه سال گذشته  40 درصد افزایش داشته است.


سردار رحیمی موفقیت پلیس در این عملیات را مثبت ارزیابی و تأکید کرد: مردم منطقه همواره همکاری خوبی با پلیس دارند و این امر ضامن امنیت پایدار در جامعه است.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :