موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کنتورهوشمند

a/80157 :کد

0

۸۷۵ کنتور آب هوشمند در سیستان و بلوچستان نصب شده است

  شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۱۱
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -۸۷۵ کنتور آب هوشمند در سیستان و بلوچستان نصب شده است

مدیرعامل آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون ۸۷۵ عدد کنتور هوشمند در سطح سیستان و بلوچستان به منظور نظارت بر برداشت آب از سفره‌های آب زیرزمینی نصب شده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون ۸۷۵ عدد کنتور هوشمند در سطح سیستان و بلوچستان به منظور نظارت بر برداشت آب از سفره‌های آب زیرزمینی نصب شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران،اتابک جعفری اظهار داشت: با نصب کنتورهای هوشمند صرفه‌جویی در برداشت آب از سفره‌های آب زیرزمینی آسان‌تر می‌شود و میزان برداشت آب به صورت اتوماتیک توسط کنتور کنترل می‌شود.


مدیرعامل آب منطقه‌ای استان با اشاره به اینکه تاکنون 875 عدد کنتور هوشمند در سطح استان نصب شده است افزود: از این تعداد 546 عدد در دشت‌های سیب و سوران، گوهرکوه، خاش، پستکوه، ایرانشهر، بمپور، کورین، شور و پنج نصب شده است.


وی گفت: باهدف تعادل بخشی سفره‌های آب زیرزمینی در سال گذشته 91 عدد کنتور هوشمند نصب شد که امیدواریم در سال جاری با توجه به اقتصاد مقاومتی بتوانیم 101 عدد کنتور را در سطح استان نصب کنیم.


جعفری با اشاره به برخورد با حفر چاه‌های غیر مجاز  اظهار داشت: تعداد 600 حلقه چاه بایدمسدود شود همچنین برای 216 حلقه چاه غیر مجاز حکم انسداد قطعی صادر شد و در حال عملیاتی شدن است.


وی تصریح کرد: حفر هر نوع چاه در هر منطقه از کشور با اجازه و موافقت وزارت نیرو باید صورت گیرد و در این راستا در حال حاضر 18 اکیپ گشت وبازرسی و 9 گروه انسداد چاه‌های غیرمجاز در سطح استان فعال هستند.


مدیرعامل آب منطقه‌ای استان گفت: افزایش جمعیت، اضافه برداشت از چاه‌های مجاز و غیر مجاز، استفاده غیر بهینه و موثر از منابع آبی، آلودگی ایجاد شده توسط فاضلاب‌های خانگی و پساب حاصل از فعالیت کشاورزی و صنایع از عوامل موثر در تشدید بحران در منابع آب زیرزمینی هستند.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :