موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی قاچاق

a/80561 :کد

0

افزایش ۵۷ درصدی کشفیات سیگار قاچاق در سیستان و بلوچستان

  دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۱۵۰   
 تحلیل ایران -افزایش ۵۷ درصدی کشفیات سیگار قاچاق در سیستان و بلوچستان

رئیس اداره اماکن انتظامی زاهدان گفت: سال گذشته ۱۴ میلیون و ۳۶۶ نخ سیگار در سیستان و بلوچستان کشف شده که نسبت به سال ۹۳ افزایش ۵۷ درصدی داشته است.

رئیس اداره اماکن انتظامی زاهدان گفت: سال گذشته ۱۴ میلیون و ۳۶۶ نخ سیگار در سیستان و بلوچستان کشف شده که نسبت به سال ۹۳ افزایش ۵۷ درصدی داشته است.


به گزارش تحلیل ایران، محمد قاسمی‌فر در جلسه کمیته دخانیات ستاد مبارزه با قاچاق و ارز در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: افزایش قلیانسراها در زاهدان خطر عادی شدن استفاده از مواد دخانی را بین مردم و بویژه جوانان افزایش می‌دهد.


رئیس اداره اماکن انتظامی زاهدان گفت: تحقیقات پزشکی نشان می‌دهد دود ناشی از قلیان با تاثیر  بر 2 عضو حیاتی قلب و ریه، زمینه ابتلا به 6 سرطان را در انسان فراهم می‌کند.


وی افزود: روزانه 12 هزار نفر به قلیانسراها در زاهدان مراجعه می‌کنند که اکثر آنان جوانان زیر 30 سال هستند و با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان یکی از استانهای هدف کشور در مقابله با قاچاق ارز و کالا است رویکرد فرهنگ‌سازی کاهش مصرف این مواد در میان مردم است.


قاسمی‌فر تصریح کرد: سال گذشته 14 میلیون و 366 نخ سیگار در سیستان و بلوچستان کشف شده که در مقایسه با سال قبل 57 درصد رشد داشته است.


وی گفت: در  شهر زاهدان در ایام هفته بدون دخانیات تعداد 8 قلیان سرا پلمپ شد و 200 کیلو مواد دخانی از قبیل تنباکو از سطح این مراکز جمع آوری شد.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :