موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرمانده انتظامی

a/80984 :کد

0

افزایش ۳۵ درصدی کشفیات موادمخدر در سیستان و بلوچستان

  چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۲
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -افزایش ۳۵ درصدی کشفیات موادمخدر در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: کشفیات موادمخدر در سیستان و بلوچستان نسبت به سال قبل ۳۵ درصد افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: کشفیات موادمخدر در سیستان و بلوچستان نسبت به سال قبل ۳۵ درصد افزایش یافته است.


به گزارش تحلیل ایران، سردار حسین رحیمی شب گذشته در مراسم امحای 30 تن انواع موادمخدر و تجلیل از خانواده شهدای مبارزه با موادمخدر در زاهدان اظهار داشت: نگاه ایران اسلامی به بشریت نگاه انسانی است برای همین در راه مبارزه با مواد مخدر هزینه‎های بسیاری داده‎ایم.


فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه با توجه به سود کلانی که مواد مخدر دارد کشور افغانستان مبادرت به کشت این مواد افیونی می‌کند گفت:  همجواری با افغانستان به عنوان بزرگترین تولیدکننده موادمخدر همواره برای استان تهدید بوده است و  با وجود پیشنهادهای کشورمان در خصوص تغییر کشت خشخاش توسط دولت افغانستان اما این دولت همکاری لازم را انجام نمی‌دهد و تولید مواد مخدر در این کشور از سنتی به صنعتی تغییر کرده است.


وی افزود: بالغ بر یک و نیم میلیون معتاد در کشور وجود دارد که بیش از 100 هزار تن از آنها در سیستان و بلوچستان هستند و خانواده‌هایشان نیز ضربه خورده‌اند و این از جمله هزینه‌های سنگینی است که از همسایگی با افغانستان عاید ایران اسلامی شده است.


سردار رحیمی تصریح کرد: در بحث مقابله با ورود مواد مخدر امسال شاهد افزایش 35 درصدی کشفیات مواد مخدر در استان هستیم و بیشترین کشفیات مربوط به نیروی انتظامی استان بوده است.


نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان نیز  در این مراسم گفت: گرایش به مواد مخدر منشأ بسیاری از بزه‌های اجتماعی در سیستان و بلوچستان است.


آیت‌الله عباسعلی سلیمانی با بیان اینکه دشمنان نظام با استفاده از ترویج و توزیع موادمخدر در کشور ما می‌خواهند جوانان را از حرکت، تلاش و نشاط و پویایی باز دارند افزود: مواد مخدر بمب نامرئی و به عنوان ابرازی در دست نظام سلطه است و نباید نسبت به این پدیده ناهنجار اجتماعی بی‌تفاوت بود.


وی اطلاع رسانی به جامعه و خانواده‌ها را یکی از محورهای اساسی مبارزه با پدیده شوم اعتیاد دانست و گفت: برای تحقق این امرمهم باید از ظرفیت شوراهای آموزش و پرورش، شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستاها استفاده کرد.


آیت‌الله سلیمانی تصریح کرد: امیدواریم با برنامه‎ریزی و پشتیبانی ویژه دولت بتوانیم انسداد کامل مرز و مسیر ورود مواد مخدر را انجام دهیم تا مشکلات و تبعات ناشی از این پدیده شوم کاهش یابد.


وی گفت: نباید نسبت به آسیب‌های اجتماعی در جامعه بی‌تفاوت باشیم، باید از ظرفیت رسانه‌ها در راستای آگاه کردن مردم استفاده کنیم چرا که اعتیاد به تدریج زندگی جوانان را ویران می‌کند و باید فرهنگ سازی لازم برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر انجام شود.


امام جمعه زاهدان با بیان اینکه باید نشاط اجتماعی و ورزش را در جامعه گسترش داد افزود: فقر فرهنگی، اقتصادی و نبود اشتغال باعث روی آوردن جامعه به مواد مخدر است و  مباحث حاشیه نشینی، آسیب‌های اجتماعی، رشد طلاق، آمار بالای زندانیان و سایر جرایم به نوعی مرتبط با موضوع مواد مخدر هستند.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :