موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی معادن

a/81503 :کد

0

عدم زیرساختهای لازم برای استفاده بهینه از معادن سراوان

  شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۶
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -عدم زیرساختهای لازم برای استفاده بهینه از معادن سراوان

رئیس صنعت، معدن و تجارت سراوان گفت: به دلیل عدم وجود زیرساخت لازم نمی‌توانیم بهره‌برداری خوبی از معادن سراوان داشته باشیم.

رئیس صنعت، معدن و تجارت سراوان گفت: به دلیل عدم وجود زیرساخت لازم نمی‌توانیم بهره‌برداری خوبی از معادن سراوان داشته باشیم.

 


به گزارش تحلیل ایران، مهرداد طاهری روز گذشته در مراسمی که به مناسبت روز اصناف در نمایشگاه دزک سراوان برگزار شد اظهار داشت: 800 بازرسی امسال توسط کمیسیون نظارت انجام شده است که 39 پرونده تخلف شناسایی شده و برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات معرفی شده‌اند.


رئیس صنعت، معدن و تجارت سراوان گفت:  1091 واحد صنفی در حال تشکیل پرونده، برای دریافت مجوز کسب هستند و اتحادیه‌ها با دریافت تقاضا و مدارک متقاضیان با رعایت قوانین می توانند پروانه کسب صادر کنند و محل کسبی که بدون پروانه کسب دایر شده باشد با اعلام آن به کمیسیون نظارت از ادامه فعالیت آن واحد صنفی جلوگیری می‌شود.


وی رسیدگی به شکایات، حل اختلاف، بازرسی صنفی، فنی و آموزش را از وظایف کمیسیون نظارت عنوان کرد و بیان کرد: تسهیلات لازم برای آموزش‌های مورد نیاز افراد صنفی به طور مستقل یا با کمک سازمانهای دولتی و غیردولتی انجام می‌شود.


وی با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی احکام تجارت و کسب و کار به کمک بسیج اصناف یا به طور مستقل انجام می‌شود افزود:این آموزش‌ها قبل از صدور و تمدید پروانه کسب اعضای صنف انجام می شود.


طاهری گفت: از عموم مردم و واحدهای صنفی تقاضای مساعدت و همکاری را داریم که براساس درصد سود تعیین شده حقشان را دریافت کنند.


وی با اشاره به معادن گرانیت سراوان که دارای 6 پروانه اکتشاف و دو  پروانه بهره‌برداری است تصریح کرد: به دلیل عدم وجود زیر‌ساخت لازم نمی‌توانیم بهره‌برداری خوبی از معادن داشته باشیم.


طاهری  با بیان اینکه 386 کیلومتر هم مرز با پاکستان هستیم  افزود: 9  شرکت تعاونی مرزنشینان در سراوان وجود دارد که بیش از هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.


رئیس دادگستری سراوان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بکارگیری اتباع بیگانه در واحدهای تولیدی و کارگاهی جرم است افزود: بخش تولیدی و کارگاهی برای رونق دادن به کسب و کار مردم سراوان و اشتغال‌زایی جوانان بیکار اختصاص داده شود.


حجت‌الاسلام و المسلمین عزیزپور با بیان اینکه موتور محرکه اقتصادی، صنعت و معدن است تصریح کرد: اگر بخش صنعت و معدن فعال باشد مولد تولید است.


وی کم فروشی،گران‌فروشی و قاچاق کالاهای مختلف را از آثار مخرب بازار دانست و گفت: توصیه ما به اصناف این است که کم فروشی و گران‌فروشی نکنند و با نهادینه کردن مسائل دینی در جامعه تأثیرگذار باشند چرا که  با ایجاد تعامل بین دولت و بازاریان می‌توانیم زمینه اشتغال‌زایی را برای جوانان فراهم کنیم.


رئیس دادگستری سراوان علاوه بر اثرات سوء اقتصادی قاچاق کالا در کشور، از قاچاق کالا به عنوان یک چالش اقتصادی و اجتماعی یاد نمود و افزود: امروز پدیده قاچاق علاوه بر اینکه به عنوان یک تهدید جدی بر سر راه تجارت آزاد است هزینه های زیادی نیز بر بدنه اقتصادی کشور تحمیل می‌کند.


وی با اشاره به اینکه قاچاق کالا درآمد‌های گمرکی و مالیاتی دولت را کاهش می‌دهد تاکید کرد: قاچاق کالا سبب خروج بی حاصل ارز، فرار گسترده سرمایه، افزایش بیکاری و کاهش تولیدات صنعتی داخل کشور می‌شود.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :