موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امام جمعه زاهدان

a/82066 :کد

0

امکانات تخصصی درمانی سیستان و بلوچستان توسعه یابد

  ﺳﻪشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۴
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -امکانات تخصصی درمانی سیستان و بلوچستان توسعه یابد

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: استان سیستان و بلوچستان به دلیل گستردگی و مسافت طولانی بین شهرها نیازمند امکانات تخصصی قوی درمانی است.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: استان سیستان و بلوچستان به دلیل گستردگی و مسافت طولانی بین شهرها نیازمند امکانات تخصصی قوی درمانی است که ایجاد آن از عهده دولت به تنهایی برنمی آید و باید مردم با مشارکت در این امر در ارتقای سلامت بکوشند.

 


به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی صبح امروز در همایش خیران سلامت اظهار داشت: هیچ عمل اخلاقی بالاتر و ارزشمندتر از اینکه ایرانی‌ها به هم مهر می‌ورزند و  با نوع دوستی به مستمندان و نیازمندان کمک کنند وجود ندارد.


نماینده‌ ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: در دنیای آشوب زده امروز داشتن روحیه‌ای که انسان بتواند از مال و اموال خود بگذرد و به توصیه دین و نیاکان در کمک به نیازمندان عمل کند کار بسیار ارزشمندی است.


وی  با اشاره به اینکه خیران سلامت سیستان و بلوچستان دولت را یاری کنند گفت: استان سیستان و بلوچستان به دلیل گستردگی و مسافت طولانی بین شهرها نیازمند امکانات تخصصی قوی درمانی است که ایجاد آن از عهده دولت به تنهایی برنمی آید و باید مردم با مشارکت در این امر در ارتقای سلامت بکوشند.


امام جمعه زاهدان تصریح کرد: ارائه خدمات رفاهی و درمانی تخصصی با این حجم وسیع از مراجعات بیمارستانی با توجه به مشکلات اعتباری بسیار سخت است و حضور خیران در کنار مسئولان سلامت می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مسائل شود.


وی افزود: خیران در سالهای اخیر در حوزه مدرسه‌سازی، مسکن‌سازی، مسجدسازی و کمک به درماندگان خوش درخشیده‌اند و حوزه سلامت نیز به عنوان یکی از زیر‌بخش‌های مهم باید در کانون توجه خیران باشد.


آیت‌الله سلیمانی گفت: خیریابی سلامت و ترغیب و اطلاع رسانی صحیح به آنان موضوعی بسیار مهم است که باید با برنامه‌ریزی و مشارکت رسانه‌های جمعی و توان نهادهای مردمی گسترش یابد.


وی تاکید کرد: این انگیزه‌های خیرخواهانه باید شناسایی، ساماندهی و پشتیبانی گردد و همچنین از زحمات و تلاشهای فعالان این عرصه نیز به دلیل ارزش والای کار انسان دوستانه آنان قدردانی شود.


آیت الله سلیمانی تصریح کرد: سمن‌های بهداشتی و درمانی زمانی احیا می‌شود  که در ریشه خود سازمان جایگاه داشته باشند و درمان در این حوزه باید به صورت مردمی و به شکل درمانگاه و کلینیک اداره شود.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :