موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مواد مخدر

a/82075 :کد

0

تولید،کاشت و توزیع مواد مخدر حرام شرعی است

  ﺳﻪشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۳
تعداد بازدید : ۱۷۱   
 تحلیل ایران -تولید،کاشت و توزیع مواد مخدر حرام شرعی است

امام جمعه سراوان گفت: تولید،کاشت و توزیع مواد مخدر که سبب آسیب رسیدن به انسان می شود از نظر علمای دینی حرام است.

امام جمعه سراوان گفت: تولید،کاشت و توزیع مواد مخدر که سبب آسیب رسیدن به انسان می شود از نظر علمای دینی حرام است.

 


به گزارش تحلیل ایران،حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا دهقان اظهار داشت: مصرف مواد مخدر در کشور و در بین جوانان رشد پیدا کرده است.

امام جمعه سراوان با بیان اینکه مواد مخدر یکی از معضلات و آسیب‌های اجتماعی است، گفت: فقر فرهنگی، اقتصادی و نبود اشتغال سبب روی آوردن جامعه به مواد مخدر است.


وی توزیع مواد مخدر در بین جوانان را یکی از ترفند های دشمنان اسلام دانست و افزود: دشمنان ، جوانان را سرگرم مواد مخدر می‌کنند تا به اهداف خود برسند، جوانان هوشیار باشند و نباید خود را با مصرف موادمخدر به هلاکت برسانند.


امام جمعه سراوان کشت، تولید و توزیع مواد مخدر را از نظر علمای دینی کار ناشایسته و حرام خواند و تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) فرموده‌اند: زیان رساندن به خود و دیگر در اسلام ممنوع است.


دهقان  مصرف مواد مخدر، فروپاشی خانواده و بیکاری را از ضررهای مواد مخدر عنوان کرد و افزود:  پیشگیری از اعتیاد در مقایسه با درمان و اقدامات بازتوانی به‌مراتب آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است و این استان با توجه به مجاورت با بزرگ‌ترین کشور تولیدکننده مواد مخدر در جهان به‌مراتب ضریب آسیب‌پذیری بیشتری دارد و نیاز است در این‌باره تعامل و همکاری بهتری بین دستگاه‌های تأثیرگذار در پیشگیری و درمان صورت پذیرد.


وی در پایان با اشاره به بیانات امام رضا (ع) اظهار داشت: هر چیز نیروزایی که برای بدن انسان مفید باشد حلال است و چیزی که به بدن انسان زیان برساند حرام است.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :