موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشک قانونی

a/82077 :کد

0

انجام ۴۵۰ آزمایش DNA طی یکسال گذشته

  ﺳﻪشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۹
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -انجام ۴۵۰ آزمایش DNA طی یکسال گذشته

مدیر کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفت: طی یکسال گذشته ۴۵۰ مورد آزمایش DNA انجام شده است

مدیر کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفت: طی یکسال گذشته ۴۵۰ مورد آزمایش DNA انجام شده است 


به گزارش تحلیل ایران،رضا عبدی با اشاره به این مطلب که  آزمایش DNA در استان به دلیل مهاجر پذیر بودن و همچنین وجود شمار زیادی از افراد فاقد شناسنامه از اهمیت ویژه‌ای برخور دار است گفت: تعیین وجود رابطه‌ خواهر و برادری، تعیین پدر و مادر واقعی از مهمترین دستاوردهای آزمایش DNA  است.


وی تصریح کرد: با توسعه روش‌های كشف جرم و افزایش نیاز مجامع قضایی به خدمات پزشكی قانونی در این مدت ۴۵۹۱ آزمایش با موضوعات مختلف انجام شده که نسبت به مدت مشابه ۱ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به بررسی وضعیت ۲۱۱۰ جسد وارده به این نهاد، ادامه داد: معاینه ۲۱۱۰ جسد به منظور تعیین هویت و علت فوت و صدور جواز دفن در مرگ‌های غیرطبیعی و مشكوك از دیگر اقدامات انجام شده توسط این نهاد است.


مدیر کل پزشکی قانونی استان عنوان کرد: این نهاد با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و فن‌آوری های نوین با كشف حقیقت نقش مهمی در تسهیل بخشیدن به روند رسیدگی پرونده وارده به دستگاه قضا ایفا می‌کند.


وی گفت: خدماتی از جمله معاینات پزشكی برای مصدومین ناشی از نزاع، تصادف و حوادث كار، معاینات روانپزشكی، بررسی رشادت و اهدای عضو، معاینات از كار افتادگی، آزمایشات اعتیاد و الكل و آزمایش بررسی بارداری در پزشکی قانونی ارائه می‌شود.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :