موضوعات ‌مرتبط: سیاسی روز قدس

a/82419 :کد

0

روز قدس نماد و سمبل اتحاد بین شیعه و سنی سیستان و بلوچستان

  پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۰
تعداد بازدید : ۳۵۹   
 تحلیل ایران -روز قدس نماد و سمبل اتحاد بین شیعه و سنی سیستان و بلوچستان

امام جمعه اهل سنت دلگان گفت: بزرگترین نقض کننده‌های حقوق بشر در دنیا آمریکا و همپیمانان او هستند.

امام جمعه اهل سنت دلگان گفت: بزرگترین نقض کننده‌های حقوق بشر در دنیا آمریکا و همپیمانان او هستند.

 


به گزاش تحلیل ایران، مولوی نصرت‌الله فضل‌اللهی اظهار داشت: مسلمانان جهان نباید در برابر حوادثی که در فلسطین صورت می‌گیرد بی‌تفاوت و ساکت باشند و هیچ انسان مسلمان و آزادی‌خواهی حق سکوت در برابر این جنایات را ندارد.


امام جمعه اهل سنت دلگان گفت: ما به حکم شرع و عقل وظیفه داریم با شرکت در راهپیمایی روزجهانی قدس حمایت خود را از مردم مسلمان و مظلوم فلسطین اعلام کنیم و ما نیز به عنوان روحانیت اهل تسنن از تمامی مردم شیعه و سنی استان می‌خواهیم با حضور پر‌ رنگ و نمایش  مجدد وحدت کلمه، حمایت همه جانبه خود از برادران و خواهرانشان در فلسطین اشغالی را بار دیگر به نمایش بگذارند.


وی با دعوت مسلمانان به شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: مردم خداجو و روزه دار دلگانی با حضور باشکوه و گسترده خود به سمت میعادگاه‌های نماز جمعه راهپیمایی و با آرمان‌های مقدس آزادی قدس شریف، تجدید میثاق می‌کنند.


وی با بیان اینکه روز جهانی قدس به عنوان نماد و سمبل اتحاد بین مسلمانان است افزود: مسلمانان شیعه و سنی در این روز آزادی قدس شریف و فلسطین را فریاد می‌زنند.


مولوی فضل‌اللهی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) با شناخت و تدبیری اساسی نسبت به مسائل جهان اسلام جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس اعلام کردند تصریح کرد: ما اهل سنت هم مثل سایر مسلمانان به ندای بنیانگذار انقلاب اسلام و مقام معظم رهبری لبیک گفته و در راهپیمایی این روز شرکت می‌کنیم.


وی با تأکید بر اینکه جنایتهای رژیم صهیونیستی با حمایت مستقیم آمریکا و دولتهای استکباری انجام می‌شود گفت: با این همه جنایتی که به طور آشکار این رژیم در حق مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطن انجام می‌دهد، آمریکا تابه حال یکبار هم اعتراضی نکرده است.


امام جمعه اهل سنت دلگان با بیان اینکه «ناقض حقوق بشر» واژه‌ای است که کشورهای استعماری نظیر آمریکا در برابر کشورهای مخالف سیاست‌های استکباری خود بکار می‌برند تصریح کرد: در واقع بزرگترین نقض‌کننده‌های حقوق بشر در دنیا آمریکا و همپیمانان او هستند.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :