موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/82922 :کد

0

چهارمین کمیته مشترک تجاری " س وب" و پاکستان برگزار میشود

  یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ — ۰۸:۳۱
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -چهارمین کمیته مشترک تجاری " س وب" و پاکستان برگزار میشود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان گفت: چهارمین کمیته مشترک تجاری استان سیستان و بلوچستان و کویته پاکستان برگزار می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان گفت: چهارمین کمیته مشترک تجاری استان سیستان و بلوچستان و کویته پاکستان برگزار می‌شود.

 


به گزارش تحلیل ایران، نادر میرشکاری در جلسه مشترک با معاونین این سازمان که  که پیش از ظهر امروز در اداره کل زاهدان برگزار شد اظهار داشت: چهارمین کمیته مشترک سیستان و بلوچستان و پاکستان در کویته برگزار می‌شود.


رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان گفت: در تفاهم‌نامه سومین نشست کمیته مشترک تجارت مرزی ایران و پاکستان که در مرداد سال 94 برگزار شد 20 بند توافق شده بود که تعدادی اجرایی شده و تعدادی دیگر نیاز به بازنگری دارد که در کمیته مشترک که در کویته پاکستان برگزار می‌شود بحث و تبادل نظر می‌شود.


وی با اشاره به اینکه مبادلات تجاری میان دو کشور برادر و مسلمان ایران و پاکستان در سال قبل حدود 400 میلیون دلار بوده است افزود: امیدواریم با توجه به 900 کیلومتر مرز مشترک میان دو کشور و دسترسی راحت برای ورود و خروج کالا امیدواریم این مبادلات تجاری افزایش یابد.


وی ضمن اشاره به نقش تاثیرگذار بازارچه‌های مرزی در معیشت مرزنشینان تصریح کرد: بازارچه های مرزی یکی از اصلی‌ترین نقاط به جهت کسب در آمد برای مرزنشینان دو کشور است و با توجه به قهر طبیعت منطقه مبادلات تجاری در معیشت مردم بسیار تاثیر دارد.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :