موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست آبزیان

a/84127 :کد

0

طرح حفاظت از منابع آبزی در چابهار اجرایی شد

  یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۲
تعداد بازدید : ۳۱۷   
 تحلیل ایران -طرح حفاظت از منابع آبزی در چابهار اجرایی شد

مدیرکل شیلات سیستان‌و‌ بلوچستان گفت: طرح حفاظت از منابع آبزی با هدف حفاظت از منابع و بازسازی ذخایر موجود در شهرستان چابهار اجراشد.

مدیرکل شیلات سیستان‌و‌ بلوچستان گفت: طرح حفاظت از منابع آبزی با هدف حفاظت از منابع و بازسازی ذخایر موجود در شهرستان چابهار اجراشد.

 


به گزارش تحلیل ایران، هدایت‌الله میرمرادزهی پیش از ظهر دیروز در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: طرح حفاظت از منابع آبزی با هدف حفاظت از منابع و بازسازی ذخایر موجود در شهرستان چابهار اجرا شد.


مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه نظارت بر صیدو صیادی، حفاظت از منابع موجود و بازسازی ذخایر باقیمانده از جمله اهداف این طرح است گفت: تاسیس، توسعه، نگهداری و مدیریت بنادر صیادی، تکثیر و پرورش آبزیان از دیگر اقدامات انجام شده توسط شیلات استان  است.


وی افزود: با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شیلاتی در حوزه صید و صیادی و وجود سایت 4000 هکتاری پرورش میگوی  گواتر که به عنوان بزرگترین سایت پرورش میگوی کشور می‌باشد، راه‌اندازی اداره و مرکز فناوریهای پرورش آبزیان گواتر به تصویب رسید.


میرمرادزهی تصریح کرد: همچنین مقرر شد تا اداره کنترل ضوابط و معیارهای صید فراساحلی ایجاد شود تا مسائلی همچون نظارت بر ناوگان صیادی و مشکلات مربوط به این حوزه مرتفع گردد.


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز در این دیدار اظهار داشت: در جهت توسعه منطقه آزاد چابهار طرح‌های مختلفی از جمله توسعه فرودگاه نظامی کنارک با اعتبار بیش از 30 میلیارد ریال اجرایی شده است.


حامدعلی مبارکی افزود: برق‌رسانی و روشنایی بندر صیادی کنارک نیز از دیگر اقدامات انجام شده توسط سازمان منطقه آزاد چابهار می‌باشد که با اعتبار  بیش از 11 میلیارد ریال به پایان رسید و زمینه رضایمتمندی شهروندان نیز فراهم گردید.


وی با اشاره به مزیتهای بندر چابهار برای صاحبان کالا و خدمات تصریح کرد: باید تجار داخلی و خارجی بدانند که ترخیص یا بارگیری کالایشان از طریق بندر چابهار نزدیکتر بوده و باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :