موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی

a/84689 :کد

0

۹۵ درصد داروهای وارده در "س و ب" از مبادی قانونی وارد می شود

  چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۲
تعداد بازدید : ۲۶۹   
 تحلیل ایران -۹۵ درصد داروهای وارده در "س و ب" از مبادی قانونی وارد می شود

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در حال حاضر ۹۵ درصد واردات دارو به سیستان و بلوچستان از مبادی رسمی صورت می‌گیرد و میزان قاچاق در بخش دارو بسیار پایین است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در حال حاضر ۹۵ درصد واردات دارو به سیستان و بلوچستان از مبادی رسمی صورت می‌گیرد و میزان قاچاق در بخش دارو بسیار پایین است.


به گزارش تحلیل ایران، علیرضا مبارکی با اشاره به اینکه که خوشبختانه در استان کمبود دارو نداریم اظهار داشت: قاچاق دارو وقتی در جامعه رواج پیدا می‌کند که دسترسی مردم به دارو کاهش یابد.


معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: داروهایی که از طریق شبکه قاچاق وارد کشور می‌شوند به صورت بازاری به فروش می‌رسند و لازم است شهروندان این نکته را در نظر گیرند و داروهای مورد نیاز خود را از داروخانه‌ها تهیه نمایند.


وی با اشاره به اینکه در داروخانه‌های استان داروی قاچاق نداریم و همه اقلام از مبادی رسمی تأمین و به فروش می‌رسد افزود: با توجه به گستردگی استان خوشبختانه قاچاق دارو در استان کم است.


مبارکی تصریح کرد: فرهنگ‌سازی در نحوه مصرف دارو، ارائه آموزش‌ها در کارگاههای آموزشی و تهیه و توزیع بروشور یکی از اقدامات این نهاد است که با همکاری علوم‌پزشکی در سطح استان اجرای می‌شود.


معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:  معاونت غذا و دارو در بازدیدهای مستمر از واحدهای تولیدی مواد غذایی و بهداشتی و انجام نمونه‌برداری از محصولات تولیدی آنها نقش مهمی را در افزایش کیفیت و سلامت فرآورده‌ها ایفا می‌کند.


وی با اشاره به اهمیت افزایش آگاهی افراد نسبت به مسائل بهداشتی افزود:  توزیع محتوای آموزشی نظیر کتاب، کتابچه، پوستر، پمفلت، بورشور در طول سال با هدف افزایش آگاهی‌های عمومی شهروندان در طول سال انجام می‌شود.


منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :