موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی آبزیان

a/84690 :کد

0

نخستین محموله آبزیان از چابهار به کشور روسیه صادر شد

  چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۶
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -نخستین محموله آبزیان از چابهار به کشور روسیه صادر شد

مدیر دامپزشکی شهرستان چابهار گفت: نخستین محموله صادارتی آبزیان شامل حدود چهل تن میگو از سیستان و بلوچستان به کشور روسیه صادر گردید.

مدیر دامپزشکی شهرستان چابهار گفت: نخستین محموله صادارتی آبزیان شامل حدود چهل تن میگو از سیستان و بلوچستان به کشور روسیه صادر گردید.


به گزارش تحلیل ایران، مهدی حسینی اظهار داشت: نخستین محموله صادارتی  آبزیان شامل حدود 40 تن میگو به کشور روسیه صادر گردید که ضمن اشتغالزایی و رونق اقتصادی در منطقه با ارزآوری بالایی که دارد گام مؤثری در راستای منویات مقام معظم رهبری است.


وی افزود: این مقدار میگوی تولیدی پس از انجام اقدامات کنترل کیفی  و آزمایشات لازم  شامل  آزمایشات میکروبی و شیمیایی  و پایش فلزات سنگین  و باقیمانده‌های دارویی و پس از حصول اطمینان  از سلامت  محموله ‌ها به کشور روسیه صادر گردیده است.


مدیر دامپزشکی شهرستان چابهار گفت: امسال همانند سال‌گذشته خوشبختانه با تلاشها و بازدیدهای مکرر اکیپهای نظارتی دامپزشکی و همکاری شیلات موردی از تلفات غیرعادی ناشی از بیماری مشاهده نگردیده است.


حسینی تصریح کرد: تمامی قوانین  مربوط به HACCP  وGMP در شرکتهای صادر کننده پس از ممیزی  توسط تیم ممیزی سازمان دامپزشکی کشور انجام پذیرفته است به طوری که در حال حاضر دو شرکت بسته بندی فرآوری و عمل‌آوری  ماهی و میگو  در شهر چابهار موفق به دریافت مجوز صادرات گردیده‌اند.


منبع:تسنیم

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :