موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مواد مخدر

a/88277 :کد

0

۳۸۵۴ کیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد

  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۸
تعداد بازدید : ۲۷۳   
 تحلیل ایران -۳۸۵۴ کیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد

سه هزار و ۸۵ کیلوگرم مواد مخدر با تلاش نیروی های مرزبانی و انتظامی سیستان و بلوچستان کشف شد .

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: مرزداران هنگ مرزی سراوان روز جمعه در درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ یک قاچاقچی را به هلاکت رسانده و افزون بر 453 کیلوگرم موادمخدر کشف کردند.

 

سردار رهام بخش حبیبی روز شنبه با تشریح این عملیات افزود: مرزداران هنگ مرزی سراوان با اقدامات گسترده اطلاعاتی از فعالیت قاچاقچیان برای انتقال موادمخدر از مسیر روستای «هیتوک» سراوان به داخل کشور مطلع شده و برای دستگیری سوداگران مرگ اقدام کردند.

 

وی بیان کرد: تیم های عملیاتی مرزبانی با اتخاذ مواضع مناسب موفق شدند قاچاقچیان موادمخدر را در ارتفاعات روستای هیتوک شناسایی و برای دستگیری آنان اقدام کنند که قاچاقچیان مسلح با مشاهده ماموران به سمت آنان تیراندازی کردند اما با آتش پرحجم مرزداران رو به رو شدند.


فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در این درگیری مسلحانه یک نفر از سوداگران مرگ به هلاکت رسید و راننده خودرو و یک نفر دیگر از قاچاقچیان به داخل روستا متواری شدند.


سردار حبیبی افزود: مرزبانان ضمن محاصره روستا خودرو مورد نظر را شناسایی و توقیف کردند اما قاچاقچیان با استفاده از ازدحام جمعیت و تجمع اهالی روستا از محل متواری شدند.


ارشد مرزبانی جنوب شرق کشور ادامه داد: نیروهای مرزبانی در بازرسی خودرو تویوتا 453 کیلو و 600 گرم موادمخدر از نوع تریاک، یک دستگاه خودرو، سه قبضه سلاح کلاش، 9 تیغه خشاب حاوی 229 تیر جنگی و یک ثوب سینه خشاب کشف و ضبط کردند.


سردار حبیبی با تاکید بر ادامه عملیات برای شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده تصریح کرد: دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی بدانند که مرزداران غیور با هوشیاری و اقتدار با هرگونه ناامنی مقابله کرده و در این راه ذره ای عقب نشینی نمی کنند.

 

3تن و 401 کیلوگرم موادمخدر در درگیری با قاچاقچیان در سیستان و بلوچستان کشف شد

 

 فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: سه هزار و 401 کیلوگرم موادمخدر به همراه 6 دستگاه خودرو در درگیری جمعه شب ماموران انتظامی با سوداگران مرگ کشف و سه قاچاقچی حرفه ای دستگیر شدند.

 

سردار حسین رحیمی روز شنبه با تشریح این عملیات افزود: ماموران انتظامی شهرستان سراوان با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبازره با موادمخدر استان و رصد مداوم باندهای توزیع کننده موادمخدر یک باند بزرگ را که با استفاده از خودروهای تیزرو و کوهستانی در جابجایی موادمخدر فعالیت داشتند شناسایی کردند.


وی بیان کرد: پس از هفته ها اقدامات فنی و کنترل های نامحسوس ماموران انتظامی سراوان دو دستگاه خودرو تویوتا متعلق به اعضای این باند را در حالی که با چراغ خاموش در ارتفاعات منطقه «آب انار و اسفندک » در حال انتقال موادمخدر بودند تحت نظر قرار داده که سرنشینان این خودروها با مشاهده ماموران با آنان به صورت مسلحانه درگیر شدند.


فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این درگیری حدود یک ساعته، قاچاقچیان که تاب مقاومت در مقابل یگان های عملیاتی پلیس را نداشتند با برجای گذاشتن خودروهای حامل موادمخدر و استفاده از تاریکی شب از محل متواری شدند و ماموران در بازرسی از این خودورها دو تن و پنج کیلوگرم تریاک و یک قبضه سلاح کلاش کشف کردند.


سردار رحیمی با اشاره به شناسایی یک باند دیگر موادمخدر در ارتفاعات منطقه کلهر شهرستان خاش گفت: در این عملیات ماموران انتظامی خاش و پلیس مبارزه با موادمخدر در درگیری با قاچاقچیان مسلح علاوه بر دستگیری سه قاچاقچی حرفه ای و توقیف دو دستگاه خودرو 900 کیلوگرم تریاک نیز کشف کردند.


وی افزود: همچنین ماموران انتظامی شهرستانهای زاهدان و ایرانشهر دو دستگاه خودرو سبک حامل موادمخدر را توقیف و در بازرسی از آنها 496 کیلوگرم تریاک کشف کردند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :