موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی وقف کردن

a/147439 :کد

معاون فرهنگی اوقاف خراسان جنوبی

۱۱ وقف جدید در استان خراسان جنوبی ثبت شد

  پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ — ۲۱:۱۵
تعداد بازدید : ۴۷   
 تحلیل ایران -۱۱ وقف جدید در استان خراسان جنوبی ثبت شد

معاون فرهنگی اوقاف خراسان جنوبی گفت: همزمان با اجرای طرح ضیافت الهی در ایام ماه مبارک رمضان، چهار فقره وقف جدید در سطح استان به ثبت رسید که با احتساب این وقفیات از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ فقره وقف در سطح

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران ، حجت‌الاسلام اسماعیل مختاری صبح امروز در بازدید از خیمه‌های معرفت در جوار امامزادگان باقریه بیرجند اظهار داشت: طرح ضیافت الهی از ابتدای ماه مبارک رمضان در 45 بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی در حال اجراست.

 

وی گفت: در قالب این طرح 47 مبلغ اعزامی و بومی به اجرای برنامه‌هایی از جمله سخنرانی و تفسیر قرآن، بیان احکام و پاسخگویی به سؤالات شرعی می‌پردازند.

 

معاون فرهنگی اوقاف خراسان جنوبی وقف را زمینه‌ساز رفع نیازهای مادی و معنوی در جامعه دانست و افزود: وقف سازگارترین مورد با فطرت آدمی است چراکه بشر از منظر فطری، خواستار جاودانگی است و هیچ چیز همانند سنت حسنه وقف، توانایی ماندگار کردن مال و نام را ندارد.

 

مختاری با اشاره به اهمیت و جایگاه وقف در دین مبین اسلام بیان کرد: در دهه‌های اخیر علما و بزرگان دینی همواره تلاش کردند ضمن حساسیت ویژه نسبت به مسأله وقف از همه ظرفیت‌ها در جهت تبلیغ عملی این سنت حسنه دینی بهره گیرند.

 

بیشتر بخوانید

وی تصریح کرد: وقف مصداق بارز باقیات الصالحات، تعاون به نیکی و انفاق است به گونه‌ای که وقف، زمینه‌ساز برطرف ساختن نیازهای مادی و معنوی در جامعه است و این امر سبب ارزشمندی این سنت حسنه می‌شود.

معاون فرهنگی اوقاف خراسان جنوبی از ثبت 4 فقره وقف جدید همزمان با اجرای طرح ضیافت الهی در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: این وقف‌ها شامل سه فقره وقف در شهرستان سربیشه و یک فقره وقف در شهرستان خضری است.

مختاری تصریح کرد: واقف نیک‌اندیش حاج محمد حسینی میزان 56 فنجان آب و اراضی تابعه از مزرعه و قنات دستگرد سربیشه با تمام متعلقات و ملحقات را برای اطعام و عزاداری امام حسین ( ع) در ماه محرم و افطار مؤمنین در ماه مبارک رمضان در شهر سربیشه وقف کردند.

 

وی اضافه کرد: این واقف خیراندیش یک قطعه زمین به مساحت تقریبی 250 مترمربع برای احداث مسجد و سه باب مغازه تجاری به مساحت‌های تقریبی 25 و 20 و 15 مترمربع واقع در حاشیه جاده سربیشه - نهبندان را برای هزینه‌های مسجد امام حسن مجتبی( ع) وقف کرده است.

 

معاون فرهنگی اوقاف خراسان جنوبی ارزش تقریبی املاک وقف شده را 600 میلیون تومان اعلام و تبیین کرد: باید تلاش کنیم تا موقوفات را به گونه‌ای نگهداری کنیم که خدا راضی باشد و این امر موجب نگاه مثبت و اعتماد مردم به اوقاف خواهد شد.

 

مختاری از ثبت یک فقره وقف در شهرستان خضری خبر داد و اعلام کرد: واقف نیک اندیش محمد ابراهیم عباسی یک باب مغازه تجاری به ارزش یک میلیارد و پانصد میلیون ریال را برای امورات فرهنگی، عمرانی و جاری مسجد جامع امام حسین(ع) خضری وقف کرده است.

 

وی با بیان اینکه با وقف‌های طرح ضیافت الهی آمار وقفیات استان از ابتدای امسال تاکنون به 11 فقره رسیده است مطرح کرد: در شرایط کنونی ایجاد اشتغال، تأمین جهیزیه، تأمین نیاز دارویی بیماران و ساخت درمانگاه از نیازهای جامعه است که تحقق این مهم نیازمند آگاه سازی مردم توسط رسانه‌ها است.

 

 

منبع : خبرگزاری تسنیم 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :