موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تولید

a/101808 :کد

استاندار آذربایجان غربی:

آذربایجان غربی در رفع موانع تولید موفق عمل نکرده است

  پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۰
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -آذربایجان غربی در رفع موانع تولید موفق عمل نکرده است

استاندار آذربایجان غربی گفت: این استان به رغم برگزاری جلسات متعدد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در این زمینه عملکرد موفقیت آمیزی نداشته و باید این روند اصلاح شود.

استاندار آذربایجان غربی گفت: این استان به رغم برگزاری جلسات متعدد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در این زمینه عملکرد موفقیت آمیزی نداشته و باید این روند اصلاح شود.

 


به گزارش تحلیل ایران از ارومیه، قربانعلی سعادت ظهر امروز جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان غربی اظهار داشت: ما موظف به جذب سهمیه استان از منابع موجود برای رفع موانع تولید و راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد هستیم.


وی گفت: باید برای رونق تولید و اقتصاد و ایجاد اشتغال در آذربایجان غربی و اجرای فرامین مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی تلاش بیشتری انجام شود.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: سیستم ثبت و پرداخت و نبود آمار یکسان درباره تسهیل و رفع موانع تولید در استان بسیار نابه‌سامان است و باید اصلاح شود.وی افزود : نباید در جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید وقت کشی کرد.

سعادت گفت: به جای اتلاف وقت در جلسات باید تمام تلاش را برای جذب سهمیه استان از منابع اختصاص یافته به این امر و راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد به کار ببندیم.

وی تصریح کرد: سیستم ثبت و پرداخت رفع موانع تولید در استان تا کنون خوب عمل نکرده و عملکرد قابل قبولی در این باره ارائه نداده است.استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: هر چه سریع‌تر باید آمار موجود در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اصلاح و روند پرداخت تسهیلات و رفع موانع تسهیل یابد.


پرداخت 111 میلیارد تومان تسهیلات به صنایع آذربایجان غربی

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی نیز در این جلسه ظهار داشت: از مجموع 781 واحدی که در کارگروه تسهیل به بانک ها معرفی شده،560 پرونده به بانک ها ارجاع شدند.

جعفرصادق اسکندری گفت: از این تعداد 313 واحد مربوط به بخش صنعت و 247 واحد مربوط به بخش کشاورزی بوده است.وی تصریح کرد: علاوه بر آن تاکنون پرداختی بانک ها 140 مورد بوده که 51 مورد مربوط به بخش صنعت و 89 مورد مربوط به بخش کشاورزی بوده است.


رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی بیان کرد: تاکنون مجموع تسهیلات پرداختی 140 بانک، مبلغ 111 میلیارد تومان بوده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :