موضوعات ‌مرتبط: فناوری استان ها

a/103325 :کد

سرشماری اینترنتی در آذربایجان غربی:

نرخ ثبت نام سرشماری اینترنتی در آذربایجان غربی به ۲۰ درصد رسید

  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ — ۱۹:۴۵
تعداد بازدید : ۳۱۰   
 تحلیل ایران -نرخ ثبت نام سرشماری اینترنتی در آذربایجان غربی به ۲۰ درصد رسید

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی گفت: نرخ مشارکت خانوارهای استان در مرحله اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن از ۱۳ به نزدیک به ۲۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی گفت: نرخ مشارکت خانوارهای استان در مرحله اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن از ۱۳ به نزدیک به ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش تحلیل ایران ناصر حضرتی پر در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح آخرین وضعیت مرحله اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ در آذربایجان غربی افزود: در دو روز گذشته با ثبت نام ۶۲ هزار و ۶۶ خانوار استان با ۱۵۳ هزار و ۵۶۰ نفر جمعیت، نرخ مشارکت به ۲۰ درصد رسیده است.

 

وی ادامه داد: روز گذشته با ثبت نام نزدیک به دو هزار خانوار شهرستان ماکو در سرشماری اینترنتی، نرخ مشارکت خانوارهای این شهرستان به ۳۶.۰۷ درصد افزایش یافت که بالاترین میزان مشارکت در استان است.

 

حضرتی در روزهای پایانی مرحله اینترنتیسرشماری، شاهد استقبال و مشارکت بیشتر مردم استان در این مرحله از سرشماری هستیم اظهارداشت:تا صبح ۲۶ مهرماه ۶۱۹ هزار و ۷۶۸ خانوار استان آمار و اطلاعات ۱۹۶ هزار و ۲۸۶ نفر از اعضای خانواده خود را در سامانه سرشماری وارد کرده اند.

 

تغییر فزاینده نرخ مشارکت خانوارهای شهرستانهای آذربایجان غربی

وی از تغییر فزاینده نرخ مشارکت خانوارهای شهرستان های استان در سرشماری اینترنتی خبر داد و گفت: تا ۲۴ مهرماه شهرستان سردشت با ۳۱.۰۹ درصد بیشترین مشارکت را در مرحله اینترنتی سرشماری داشت در حالیکه روز گذشته با ثبت نام نزدیک به ۲۰۰۰ خانوار شهرستان ماکو در سرشماری اینترنتی، نرخ مشارکت خانوارهای این شهرستان به ۳۶.۰۷ درصد افزایش یافت که بالاترین میزان مشارکت در استان است.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی گفت: تا ۲۳ روز از سرشماری اینترنتی، ۱۰ هزار و ۲۱ خانوار شهرستان ماکو آمار و اطلاعات اعضای خانواده خود را در سامانه سرشماری ثبت کرده اند که نزدیک به ۳۳ هزار نفر از جمعیت این شهرستان را در برمی گیرد.

حضرتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرستان سردشت با ثبت نام ۱۱ هزار و ۶۵۷ خانوار  با ۴۱ هزار و ۶۷۶ نفر جمعیت نرخ مشارکت ۳۴.۸۸ درصدی خانوارها را در مرحله اینترنتی سرشماری به خود اختصاص داده است.

 

وی با بیان اینکه شهرستان شوط با ۳۴.۱۳ درصد سومین شهرستان استان از لحاظ  مشارکت خانوارها در سرشماری اینترنتی است، افزود: تا کنون ۵ هزار و ۵۸۲ خانوار  با ۱۸ هزار و ۱۷۱ نفر جمعیت در شهرستان شوط آمار و اطلاعات خود را در سامانه سرشماری اینترنتی وارد کرده اند.

 

نرخ مشارکت سرشماری اینترنتی مردم آذربایجان غربی به بیش از 25 درصد می رسد

وی گفت: با توجه به روند صعودی مشارکت مردمی در روزهای پایانی مرحله اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن پیش بینی می شود نرخ مشارکت مردم استان در این مرحله به بیش از ۲۵ درصد برسد.

 

حضرتی با بیان اینکه بیش از ۷۵۰ دفتر ICT روستایی و پیشخوان دولت آماده ثبت نام رایگان خانوارهای استان در سرشماری اینترنتی هستند افزود: براساس هماهنگی های صورت گرفته از سوی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان با اداره کل ارتباطات و فن آوری اطلاعات استان از امروز تا ۲۷ مهر ماه ثبت نام اینترنتی در تمام دفاتر ICT روستایی و دفاتر پیشخوان دولت به صورت رایگان انجام می شود.

وی افزود: در آذربایجان غربی ۷۵۹ دفتر ICTروستایی و پیشخوان دولت فعالیت دارد که از این تعداد ۵۵۰ دفتر ICT  روستایی و مابقی دفاتر پیشخوان دولت است که به مدت دو روز آماده ثبت اطلاعات و آمار خانوارهای استان در سامانه سرشماری نفوس و مسکن هستند.

حضرتی با اشاره به افزایش استقبال مردم استان برای ثبت نام اینترنتی در سرشماری ابراز امیدواری کرد با بسیج امکانات و فراهم کردن بسترهای لازم در روزهای پایانی مرحله اینترنتی شاهد روند صعودی مشارکت مردمی در سرشماری باشیم.

مدیر اجرایی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن آذربایجان غربی ضمن قدردانی از همکاری نهادها و دستگاههای اجرایی در اجرای طرح ملی سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵، بر لزوم ثبت نام اینترنتی کارکنان دولت در مرحله اینترنتی سرشماری تأکید کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :