موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/103392 :کد

مجتمع پتروشیمی میاندوآب:

مجتمع پتروشیمی میاندوآب از کما درآمد

  ﺳﻪشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۳
تعداد بازدید : ۴۰۲   
 تحلیل ایران -مجتمع پتروشیمی میاندوآب از کما درآمد

فعالیت های اجرایی پتروشیمی میاندوآب بعد از ۱۲ سال رکود از سرگرفته شده و براساس اعلام مسئولان این طرح مهم اقتصادی تاپایان سال ۹۶ آماده بهره برداری می شود.

فعالیت های اجرایی پتروشیمی میاندوآب بعد از ۱۲ سال رکود از سرگرفته شده و براساس اعلام مسئولان این طرح مهم اقتصادی تاپایان سال ۹۶ آماده بهره برداری می شود.


به گزارش تحلیل ایران پروژه پتروشیمی میاندوآب همراه با پتروشیمی مهاباد در سال ۸۳ بعنوان یکی از طرح‌های ملی دولت هشتم در منطقه کلنگ زنی و در سال ۸۴ نیز زمین مورد نیاز، برای اجرای طرح تأمین و دیوارکشی شد ولی در طول ۱۲ سال هیچ اقدام عملی برای تسریع در روند اجرای این مجتمع صورت نگرفت.

 

تغییر کاربری مجتمع، تغییر متعدد پیمانکاران به همراه نبود منابع مالی مورد نیاز موجب شد طرح به رکود جدی مواجه شده و امیدی به ادامه روند اجرا نباشد.

 

در تابستان سال ۹۴ با روی کار آمدن بخش خصوصی و تامین منابع مالی امیدها برای ادامه روند اجرای این طرح راکد زنده شد و هم اکنون با ۲۳ درصد پیشرفت فیزیکی چشم انتظار توجه ویژه مسئولان کشوری و استانی است.

 

صنعت پتروشیمی ایران هم اکنون اولین صادرکننده پلی‌اتیلن به اتحادیه اروپا و دومین صادرکننده این محصول به چین محسوب می‌شود که در صورت تحقق وعده‌های مسئولان و به نتیجه رسیدن طرح‌های پتروشیمی میاندوآب و مهاباد، استان زرخیز آذربایجان غربی می تواند با توجه به پتانسیل‌های ویژه سهم قابل توجهی در تأمین این ماده اولیه پرمخاطب داشته باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :