موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/104688 :کد

امام جمعه ارومیه:

۱۳ آبان نماد استکبارستیزی ملت ایران است

  شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۱
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -۱۳ آبان نماد استکبارستیزی ملت ایران است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه از ۱۳ آبان به عنوان نماد استکبار ستیزی ملت ایران نام برد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه از ۱۳ آبان به عنوان نماد استکبار ستیزی ملت ایران نام برد.

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه با اشاره به فرارسیدن ۱۳ آبان روز دانش آموز اظهارداشت:همان طور که رویکرد امام خمینی (ره) استکبار ستیزی بوده و اکنون نیز تاکیدات مقام معظم رهبری بر همین امر است، باید جریانات و مباحث سیاسی استکبارستیزی را فراموش نکرده و نفرت خود را از دشمنان بیان کنیم.


وی با اشاره به اینکه در ۱۳آبان سال ۱۳۵۸ همه مستضعفان جهان نشان دادند که دیوار ستم، شکستنی است ادامه داد: امروز هم وظیفه ما در مقابل ظلم دشمنان و در راس آن ها آمریکا، ایستادگی و ماقبله با شهامت است.

 

حجت الاسلام قریشی با دعوت از تمامی گروه ها، احزاب و اقشار مختلف مردم برای حضور باشکوه در راهپیمایی روز ۱۳ آبان ماه امسال گفت: تاریخ آمریکا با خون ریزی گره خورده است امروز وظیفه و رسالت همه رسانه ها نشان دادن چهره واقعی استکبار است.

 

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه سالها استکبار جهانی در راس آن آمریکا تلاش دارند بی عفتی را نماد انسان جلوه دهند گفت: روز ۱۳ آبان بهترین فرصت برای نشان دادن چهره کریه استکبار و اعلام انزجار از سیاست های ددمنشانه آمریکاست.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از عملکرد نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی گفت: پنج ماه از آغاز فعالیت نمایندگان گذشته ولی هنوز نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در یک مکان جمع نشده اند.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اظهارداشت: اگر نمایندگان بدون انسجام و توسعه استان هر یک مشغول حوزه انتخابیه خود باشد نمی توان به پیشرفت استان امیدوار بود باید انسجام و همدلی بین نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تقویت شود.

 

حجت الاسلام قریشی در ادامه از عدم هماهنگی و انسجام نمایندگان منتخب استان برای احصا و گام نهادن در مسیر حل مشکلات استان گلایه و خواستار اتحاد و همدلی بین نمایندگان در راستا رفع مسایل و مشکلات پیش روی استان شد.

 

امام جمعه ارومیه در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه با دعوت مردم به تقوای الهی گفت: ازدواج و انتخاب نام مناسب برای فرزندان از وظایف اصلی پدر و مادر به شمار می رود که این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی همچنین با انتقاد از بی توجهی به وضعیت خوابگاه های دانشجویی در استان عنوان کرد: در زمان قبل از انقلاب خوابگاه های دانشجویی به صورت متاهلی بود اما متاسفانه امروز تمامی خوابگاه های استان به صورت مجردی است و شاهد مشکلات زیادی در این بخش هستیم.

 

حجت الاسلام قریشی به همایش عظیم اربعین حسینی نیز اشاره کرد و گفت: عابیری که در مورد شان و جایگاه امام حسین (ع) و زیارت حرم ایشان به کار رفته است در مورد هیچ‌یک از ائمه اطهار (ع) به کار نرفته و این نشان از اهمیت زیارت حرم ایشان است.

وی اضافه کرد: کسانی که درصدد بودند نام و راه امام حسین (ع) را از بین ببرند امروز کجا هستند تا ببیند مرقد مطهر ایشان امروز پذیرای خیل عظیمی از عاشقان اهل بیت (ع) است.

                               

نماینده     ولی فقیه     آذربایجان غربی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :