موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/104818 :کد

در آذربایجان غربی:

فصل جدید مرمت خانه اربابی دیزج سیاوش آغاز شد

  یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۲
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -فصل جدید مرمت خانه اربابی دیزج سیاوش آغاز شد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: فصل جدید عملیات مرمت و بازسازی خانه تاریخی اربابی دیزج سیاوش ارومیه آغاز شد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: فصل جدید عملیات مرمت و بازسازی خانه تاریخی اربابی دیزج سیاوش ارومیه آغاز شد.

به گزارش تحلیل ایران، محمد فتحی با اعلام این خبر اظهارداشت: با توجه به اینکه زمینهای پیرامونی و محدوده حریم  این بنا توسط بانک مسکن خریداری و به مجتمع مسکونی تبدیل شده لذا طبق موافت نامه منعقده این اداره کل با سرپرستی بانک مسکن استان، الزامات حفظ این بنای تاریخی و پروسه نگهداری و مرمت آن مورد تاکید قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: بر همین اساس با تامین اعتبار و انجام هزینه از سوی بانک، در فاز اول عملیات، استحکام بخشی بنا طبق ضوابط مدنظر اجرا شده و در حال تکمیل است.

 

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی افزود: فاز دوم عملیات مرمت این بنای تاریخی شامل، نصب درب و پنجره های چوبی، احداث شیروانی، محوطه سازی فضای پیرامونی و حصار کشی خواهد بود.

 

فتحی گفت: در حال حاضر  ۶۰ درصد عملیات مرمت و بازسازی این بنای تاریخی، پیشرفت فیزیکی داشته و مابقی آن با تخصیص اعتبارات سال جاری، توسط معاونت میراث فرهنگی به انجام خواهد رسید.

 

بنای تاریخی خانه اربابی ارومیه که در بلوار شورا واقع شده است متعلق به دوره پهلوی بوده و به شماره ۲۳۴۷۰ در سال ۱۳۸۷ شمسی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :