موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/105423 :کد

استاندار آذربایجان غربی:

مشوقهای صادراتی بین ایران و جمهوری آذربایجان افزایش یابد

  جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۳۰۸   
 تحلیل ایران -مشوقهای صادراتی بین ایران و جمهوری آذربایجان افزایش یابد

استاندار آذربایجان غربی گفت: افزایش مشوقهای صادراتی بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان می‌تواند حجم تبادلات تجاری و بازرگانی دو کشور را تا حدود زیادی متحول کرده و سبب اعتلاء اساسی در سطح مناسبات...

استاندار آذربایجان غربی گفت: افزایش مشوقهای صادراتی بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان می‌تواند حجم تبادلات تجاری و بازرگانی دو کشور را تا حدود زیادی متحول کرده و سبب اعتلاء اساسی در سطح مناسبات سیاسی شود.


به گزارش تحلیل ایران، قربانعلی سعادت، شب گذشته در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور جواد جهانگیرزاده، سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان در محل سالن جلسات استانداری آذربایجان غربی برگزار شد اظهار داشت: انتصاب یک سفیر بومی آذربایجان غربی برای مسئولیت سفارت جمهوری آذربایجان به دلیل تجارب فراوان در حوزه‌های مدیریتی کشور و آشنایی مطلوب به ظرفیت‌های دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان قطعاً آثار و پیامدهای خوبی در مناسبات طرفین خواهد داشت.

 

وی تصریح کرد: هم اینک سرمایه گذارانی از جمهوری آذربایجان در حال انجام مراحل مقدماتی آغاز سرمایه گذاری خود در آذربایجان غربی هستند و در همین راستا بسترسازی مناسبی برای ورود سرمایه گذاران خارجی دیگر کشورهای منطقه انجام شده است.

 

استاندار آذربایجان غربی گفت: انتظار می‌رود سفار جمهوری اسلامی ایران در باکو زمینه‌های بیتشری برای افزایش تعاملات شهروندان دو کشور فراهم کند و این زمینه‌ها در موضوعات فرهنگی، هنری، ورزشی و گردشگری وجود دارد که در صورت بهره مندی از این ظرفیتها سطح مناسبات دو کشور در سایر زمینه‌ها نیز ارتقا می‌یابد.

 

وی تصریح کرد: هم اینک خریدهای هفتگی شهروندان نخجوان از مرز پلدشت به‌صورت مطلوبی انجام می‌شود و این ظرفیت را می‌توان بیش از گذشته در مسیر افزایش تبادلات مرزی ایران و جمهوری آذربایجان بکار گرفت.

 

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ضرورت در نظر گرفتن دغدغه‌های بخش خصوصی در مسائل صادراتی گفت: افزایش مشوقهای صادراتی بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان می‌تواند حجم تبادلات تجاری و بازرگانی دو کشور را تا حدود زیادی متحول کرده و سبب اعتلاء اساسی در سطح مناسبات سیاسی شود.

 

وی گفت: این موضوع مرتباً توسط مسئولین منطقه پیگیری می‌شود و انتظار می‌رود سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان نیز به ورود به این مسئله و اثرگذاری در آن به بهبود و افزایش تبادلات تجار و بازرگانان دو کشور کمک کند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :