موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/105672 :کد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای:

۵۹هزار حلقه چاه غیرمجاز در آذربایجان غربی شناسایی شد

  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۲
تعداد بازدید : ۱۳۱   
 تحلیل ایران -۵۹هزار حلقه چاه غیرمجاز در آذربایجان غربی شناسایی شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: بیش از ۵۹ هزار حلقه چاه غیر مجاز در آذربایجان غربی وجود دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: بیش از ۵۹ هزار حلقه چاه غیر مجاز در آذربایجان غربی وجود دارد.


به گزارش تحلیل ایران کیومرث دانشجو در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از ۹۶ هزار و ۳۰۹ حلقه چاه در استان بیش از ۵۹ هزار حلقه چاه غیرمجاز است افزود: از ابتدای سال ۹۴ تاکنون از محل اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه به تعداد ۱۳۱ حلقه چاه مجاز آذربایجان غربی برق رسانی شده است.

 

وی با اعلام اینکه از ابتدای سال تا پایان مهرماه سال جاری تعداد ۸۸۲ حلقه چاه غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه شده است اظهارداشت: در حال حاضر تلاش برای پرکردن چاه های غیرمجاز با همکاری نیروی انتظامی ادامه دارد.

 

دانشجو با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از پنج هزار و ۴۳۸ دستگاه کنتور در آذربایجان غربی نصب شده است اضافه کرد: علت خشکی دریاچه ارومیه در کنار هشت درصد سدها کمبود بارش برف و باران، توسعه اراضی  بالادست آبی وتغییر الگوی کشت پر مصرف است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه از چهار میلیون مترمکعب آب سالیانه در استان دو میلیارد متر مکعب استفاده می شود گفت: ۹۰ درصد آب استان در بخش کشاورزی، ۷.۵ درصد در بخش شرب و بقیه در بخش صنعت و خدمات مصرف می شود.

وی با اشاره به بالا بودن میزان آب مصرفی در بخش کشاورزی بر رعایت الگوی کشت با محصولات کم آب بر در کنار استفاده از شیوه های نوین آبیاری در این بخش تاکید کرد.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ سد در حال بهره برداری است عنوان کرد: از این تعداد هفت سد در حوزه ابریز دریاچه ارومیه است.

 

دانشجو با بیان اینکه از این تعداد دوسد مهاباد و شهید کاظمی بوکان با ظرفیت یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب قبل از انقلاب احداث شده است تاکید کرد : پنج سد دیگر با ظرفیت ۵۵۰ میلیون مترمکعب بعد از انقلاب احداث شده اند.

 

مدیرعامل شرکت اب منطقه ای با رد تاثیر سدها در خشکی دریاچه ارومیه اظهارداشت: آمارها نشان می دهد که سدها کمتر از هشت درصد در خشک شدن دریاچه ارومیه تاثیر داشته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :