موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/106194 :کد

برای اولین بار با همکاری هئیت کاوش

انجام کاوش در قلعه باستانی ماکو

  پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۴
تعداد بازدید : ۱۵۴   
 تحلیل ایران -انجام کاوش در قلعه باستانی ماکو

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از انجام کاوشهای باستانی در قلعه تاریخی ماکو با همکاری هئیت باستان شناسی خارجی خبر داد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از انجام کاوشهای باستانی در قلعه تاریخی ماکو با همکاری هئیت باستان شناسی خارجی خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران محمد فتحی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این قلعه تاریخی متعلق به دوره تیموری و صفوی است افزود: در سفرنامه های دوره تیموری به این قلعه تاریخی اشاره شده و در این راستا کاوشهای باستانی در خصوص بقایای باقی مانده در این قلعه آغاز شده است.

 

وی با بیان اینکه در قلعه تاریخی قابان ماکو متعلق به ۴۰ هزار سال قبل از میلاد مسیح است اظهارداشت: باستان شناسان با کاوش قلعه باستانی ماکو در تلاش هستند رازهای سر به مهر این قلعه را پس از ۲۴۰هزار سال کشف کنند.

 

فتحی با عنوان اینکه این کاوشهای باستانی با همکاری هئیت کاوش ایرانی و ارمنستان به صورت مشترک در حال انجام است افزود: در اثر این کاوش ها کتبه های ارمنی به زبان قدیم کشف شده که اعضای هئیت کاوش باستانی ارمنستان در حال ترجمه نوشته های روی این کتیبه ها هستند.

مشاهده بقایای تاریخی دوران پارینه سنگی در قلعه تاریخی ماکو


معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی یاد آور شد: کاوشهای باستان شناسی در شهر و منطقه آزاد ماکو با هدف شناخت لایه های زیر زمینی قلعه تاریخی ماکو به اجرا در آمده در بررسی های باستان شناسی بقایایی از دوران پارینه سنگی میانه را نشان می دهد.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :