موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/107182 :کد

امام جمعه ارومیه:

صبر و پاکدامنی حضرت زینب(ص)الگوی بانوان باشد

  جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۷
تعداد بازدید : ۱۴۶   
 تحلیل ایران -صبر و پاکدامنی حضرت زینب(ص)الگوی بانوان باشد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: صبر و پاکدامنی از ویژگی های بارز حضرت زینب (س) است که باید الگوی بانوان باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: صبر و پاکدامنی از ویژگی های بارز حضرت زینب (س) است که باید الگوی بانوان باشد.

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی عصر پنجشنبه در کنگره عقیلة‌العرب که در ارومیه با اشاره به شخصیت والای حضرت زینب (س) گفت: انسان‌های وارسته زیادی از بین بانوان بر تارک تاریخ درخشیده‌اند که نام حضرت زینب (س) و حضرت فاطمه (س) در این میان بیش از پیش بارز است.

 

وی با بیان اینکه دین اسلام به تعصب‌های کورکورانه و افکار جاهلی نسبت به بانوان خاتمه داد عنوان کرد: در دین مبین اسلام معیار برای ارزش گذاشتن تقوا است، اما در عصر جاهلیت موارد دیگری برای ارج و قرب انسان‌ها مطرح بود.

 

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه در عصر جاهلیت نسبت به برتری مردان در مقایسه با زنان تصورهای نادرستی وجود داشت، اضافه کرد: اما کلام الهی بر همه این عقاید خط بطلان کشید.

وی با بیان اینکه در سال‌های قبل از نزول اسلام هرگاه به مردم تولد دختر اطلاع داده می‌شد، حال‌شان از شدت ناراحتی و غضب دگرگون می‌شد، یادآوری کرد: حتی زنده به گور کردن نوزادان دختر نیز آن زمان مرسوم بود.

 

حجت الاسلام قریشی با اظهار اینکه خدای متعال به همه این جهالت‌ها و تعصب‌های بی‌پایه و اساس خاتمه بخشیده است گفت: براساس آموزه‌های دینی گرامی‌ترین انسان‌ها در نزد ذات اقدس الهی با تقواترین فرد است.

 

وی ضمن اشاره به برگزاری نخستین کنگره عقیلةالعرب در ارومیه با محور قرار دادن شخصیت وارسته جهان اسلام حضرت زینب (س) برای استمرار داشتن حرکت‌هایی از این دست ابراز امیدواری کرد.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد آذربایجان غربی نیز در این نشست گفت: ۲۰۰ اثر از هشت استان کشور به دبیرخانه کنگره ارسال شده است که پس از داوری ۱۵۶ اثر برای حضور در این کنگره پذیرفته شد.

 حجت الاسلام محمد باقر کریمی افزود: در پایان این کنگره از شش اثر برتر در دو موضوع مدافعان حرم وفضائل و مناقب حضرت زینب (س) تجلیل شد.

نخستین کنگره ادبی عقیله العرب به زبان ترکی آذری با حضور شاعران اهل بیت(ع) و خانواده های شهدای مدافع حرم در ارومیه برگزار شد.

در پایان این کنگره ملی به پاس رشادت های چهار شهید مدافع حرم استان از خانواده های آنها تجلیل شد.

تبیین نقش حضرت زینب (س) در صیانت از نهضت حسینی  بررسی جایگاه و اهمیت نقش‌آفرینی مدافعان حرم در دفاع از حریم ائمه معصوم (ع) و تلاش برای اشاعه فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) مهم‌ترین اهداف بود.

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :