موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/108005 :کد

امام جمعه ارومیه:

مشغله ها نباید مدیران و مسئولان را از اقامه نماز باز دارد

  جمعه ۰۵ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۷
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -مشغله ها نباید مدیران و مسئولان را از اقامه نماز باز دارد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مشغله ها نباید مدیران و مسئولان را از اقامه نماز باز دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مشغله ها نباید مدیران و مسئولان را از اقامه نماز باز دارد.

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی بعد از ظهر پنچشنبه در همایش استانی نماز با محوریت نقش نماز در پیشگیری از آسیب های اجتماعی در ارومیه موفقیت و پیشرفت مدیران در امور را مرهون اقامه نماز و ترویج  آن در سازمان و نهاد زیر مجموعه شان برشمرد و افزود: مشغله ها نباید مدیران و مسئولان را از اقامه نماز باز دارد.

 

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه والای نماز از دیدگاه آیات قرآنی و روایات ائمه معصومین (ع) نماز را عمود و ستون دین، بازدارنده انسان از منکر و عامل اصلی کاهش آسیب های اجتماعی دانست.

حجت الاسلام قریشی بیشتر مشکلات و آسیب های اجتماعی را ناشی از بی توجهی به نماز خواند واظهارداشت: در بیش از ۹۹ درصد از افرادی که به دلیل مشکلات اجتماعی به ما مراجعه می کنند بی توجهی به نماز به چشم می خورد.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس نیز در این همایش با تشریح ماهیت، فلسفه و راز نماز گفت: نماز سخن گفتن با خداوند است و کسی که می خواهد در این مسیر گام بردارد باید در اقامه آن کوشا باشد.

 

حجت الاسلام والمسلمین شیرازی با تاکید بر نقش اساسی نماز در زدودن  آسیب های اجتماعی از جامعه، اضافه کرد:  اگر در زندگی خود به نماز عمل کنیم و بنده واقعی خداوند باشیم همه اختلافات و مشکلات در خانواده و به تبع آن در جامعه ریشه کن خواهد شد و به جامعه ای ایده آل بر اساس آموزه های اسلامی دست خواهیم یافت.

 

در این همایش استاندار آذربایجان غربی هم با بیان اینکه مسئولان باید در هر حوزه ای شرایط اقامه نماز دا در ادارات فراهم کنند گفت: بسیاری از مشکلات اجتماعی ما از بی توجهی به فرهنگ نماز ناشی می شود.

 

قربانعلی سعادت با تاکید بر اهمیت دادن به باطن نماز به جای  پرداختن به ظاهر آن افزود: مسئولان اجرایی با عمل به وظایف خود در زمینه تامین معشیت مردم و رفع مشکلات بیکاری، نبود رونق اقتصادی و انحراف جوانان می توانند شرایط را برای ترویج فرهنگ نماز در جامعه فراهم کنند.  

محبوبی مشاور وزیر و معاون مرکز  امور اجتماعی وزارت کشور هم در این نشست با ارائه گزارش تحقیقی از تاثیر دین و نماز  در عرصه های مختلف زندگی گفت: برای کمک به اصلاح فردی و مقابله با آسیب های اجتماعی و پاسخ دادن به دغدغه های رهبری در این زمینه باید در تقویت دینداری در بین مردم با کمک علما و روحانیان تلاش کنیم که در این زمینه ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به زودی در اختیار استانها قرار می گیرد.

 

برزگر رئیس ستاد اقامه نماز استان هم در این همایش با بیان اینکه  بیست و پنجمین  اجلاس سراسری نماز ۱۸ آذر  در استان البرز برگزار خواهد شد، گفت: نتایج و تحقیقات  همایش نماز در آذربایجان غربی در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی بعد اجلاس سراسری ارائه خواهد شد.  

 

در پایان این همایش از ۴۰ از فعال، خادم و ترویج کننده فرهنگ نماز و دستگاه های اجرایی فعال در این زمینه تجلیل شد.

این همایش با هدف تکریم و تجلیل اجلاس استانی نمازاز دستگاه های اجرایی، مدیران و فعالان نماز و برنامه ریزی برای گسترش فرهنگ نماز در جامعه برگزار شد.    

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :