موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/108766 :کد

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی:

تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله آمریکا علیه ایران "نقض برجام" است

  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۲
تعداد بازدید : ۱۴۳   
 تحلیل ایران -تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله آمریکا علیه ایران "نقض برجام" است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: تحریم‌های ۱۰ ساله علیه ایران با موافقت تمامی سناتورهای آمریکا اعم از جمهوری‌خواه و دموکرات تصویب شده و ناقض برجام است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: تحریم‌های ۱۰ ساله علیه ایران با موافقت تمامی سناتورهای آمریکا اعم از جمهوری‌خواه و دموکرات تصویب شده و ناقض برجام است.


به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه اظهار داشت: مسئله تصادف قطار تبریز به مشهد که فوت ده‌ها تن از هموطنان ما را به‌دنبال داشته است سبب آزردگی قلب بسیاری از هموطنان شده و از خداوند متعال برای بازماندگان آنان نهایت صبر را آرزومندیم و خواستار رحمت الهی برایشان هستیم.

 

وی افزود: مجلس سنای آمریکا تحریم‌های 10 ساله علیه ایران را تمدید کرد و تمامی سناتورها موافقت خود را با این مصوبه اعلام کرده‌اند بنابراین تمدید تحریم‌ها مفهومی جز نقض برجام ندارد و اثبات می‌کند چه جمهوری‌خواه و چه دموکرات همگی دشمنان سرسخت ایران و دین اسلام هستند.

 

امام جمعه ارومیه گفت: اعتماد به دولت آمریکا سادگی است چراکه این کشور در طول تاریخ دشمنی خود را علیه اسلام و ایران نشان داده‌ و دشمنی‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیش از پیش آشکارتر نیز شده است.

 

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته وقف بیان کرد: این موضوع یکی از مسائل مهم دین اسلام بوده و بر همگان لازم است تا در راه خدا و دین اسلام قسمتی از مال خود را وقف کنند تا بعد از مرگ نیز ثمرات آن برقرار باشد چون دست آدمی بعد از مرگ از دنیا و خیرات آن قطع می‌شود اما داشتن فرزند صالح با برخورداری از صدقه جاریه سبب خیررسانی به متوفی می‌شود.

 

قریشی تصریح کرد: همگان باید تلاش کنیم تا موقوفه‌ای از خود برجای بگذاریم و در این میان سرمایه‌گذاری در حوزه‌های علمیه یکی از اولویت‌هاست چراکه این اماکن به کمک بسیار نیاز دارند و متاسفانه در استان آذربایجان‌غربی توجه به حوزه‌های علمیه بسیار کمتر از هر زمانی است و اگر می‌خواهیم اسلام و آثار آن باقی بماند باید بیش از پیش به این اماکن توجه کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: در موقوفات نمی‌توان هیچ دخل و تصرفی کرد و باید نیات واقف اجرا شود و اگر چنین چیزی برای هر یک از مسلمانان یا ادارات پیش آمده باید آن را با اداره اوقاف در میان بگذارد تا در دنیا و آخرت سبب شرمندگی فرد در نزد خداوند متعال و بندگان الهی نشود.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: باید بیش از پیش به کشور سوریه و مردمان این کشور توجه کنیم و در خدمت رسانی به آنان کوشا باشیم چراکه این عمل یک فرضیه الهی است و این روزها الحمدلله قسمتی از شهر حلب آزاد شده است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :