موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/109813 :کد

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان غربی

حجم آب موجود در مخازن سدهای آذربایجان غربی ۳.۶درصد رشد دارد

  دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۵
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -حجم آب موجود در مخازن سدهای آذربایجان غربی ۳.۶درصد رشد دارد

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر حجم آب موجود در مخازن سدهای استان ۳.۶ درصد رشد دارد.

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر حجم آب موجود در مخازن سدهای استان ۳.۶ درصد رشد دارد.

به گزارش تحلیل ایران، کیومرث دانشجو عصر یکشنبه در جلسه بررسی و ارزیابی برنامه های احیای دریاچه ارومیه و مصارف آب در این حوزه اظهارداشت: حجم آب موجود در مخزن سدهای استان در حال حاضر ۷۹۳ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته ۳.۶ درصد افزایش دارد.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربیآب م ادامه داد: این در حالی است که میزان حجم مخزن سدهای آذربایجان غربی در سال گذشته ۷۶۵ میلیون مترمکعب بود.

 

وی با اعلام اینکه درسال جاری از مجموع سه سد زولا، بوکان و مهاباد در مجموع ۴۵ میلیون متر مکعب آب شرب و دو میلیون متر مکعب آب برای صنعت و خدمات  مجوز صادر شده است افزود: هم اکنون حجم مخازن آب در پشت سدهای آذربایجان غربی ۷۹۳ میلیون متر مکعب است که این رقم نسبت به مشابه پارسال  ۳ و شش دهم  درصد افزایش یافته است

 

دانشجو اظهار داشت: مجموع مورد نیاز آبی استان در شرایط کنونی از منابع سطحی و زیرزمینی در بخش شرب ۲۵۱ میلیون مترمکعب، بخش صنعت و خدمات ۵۰ میلیون مترمکعب و در بخش کشاورزی ۶ میلیارد و ۲۱ میلیون مترمکعب است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربیآب م گفت: مجموع مورد نیاز آبی استان در آینده نیز در بخش شرب ۲۸۵ میلیون مترمکعب، بخش صنعت و خدمات ۹۳ میلیون مترمکعب و در بخش کشاورزی همان شش میلیارد و ۲۱ میلیون مترمکعب خواهد بود.

 

دانشجو افزود: هم اکنون دو میلیارد مترمکعب آب در بخش کشاورزی آذربایجان غربی مصرف می شود که با توجه به طرح پنج ساله دولت که از سال ۹۳ در دست اجراست، باید این میزان تا سال ۹۸ شمسی به حدود ۶۰ درصد وضع موجود برسد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :