موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/110797 :کد

استاندار آذربایجان غربی:

آذربایجان غربی رتبه سوم کشوردرصدوردفترچه بیمه سلامت راکسب کرد

  چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۴
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -آذربایجان غربی رتبه سوم کشوردرصدوردفترچه بیمه سلامت راکسب کرد

استاندار آذربایجان غربی گفت: این استان در صدور دفترچه بیمه سلامت، سومین استان کشور شده و این مهم بدان معنی است که در گذشته بسیاری از مردم منطقه از دریافت خدمات سلامت محروم بوده‌اند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: این استان در صدور دفترچه بیمه سلامت، سومین استان کشور شده و این مهم بدان معنی است که در گذشته بسیاری از مردم منطقه از دریافت خدمات سلامت محروم بوده‌اند.


به گزارش تحلیل ایران، قربانعلی سعادت ظهر امروز در نهمین جلسه شورای اداری آذربایجان غربی اظهار داشت: عده‌ای با بی انصافی می‌خواهند تمام اقدامات و خدمات دولت به‌ویژه در بخش سلامت را زیرسوال ببرند و واقعاً به دور از انصاف است که شاهد چنین تخریب‌هایی باشیم.

 

استاندار آذربایجان غربی کفت: استان ما از نظر صدور دفترچه بیمه سلامت، سومین استان کشور است این یعنی در گذشته بسیاری از مردم استان از دریافت خدمات سلامت محروم بودند ولی امروز شاهد هستیم که در طول سه سال گذشته این خدمات به‌صورت رایگان به مردم ارائه می‌شود.

 

سعادت با اشاره به بازدید اخیر خود از پروژه‌های عمرانی بخش بهداشت و درمان تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با وجود محدویت های اعتباری، اقدامات و پروژه‌های بسیار خوبی در راستای ارتقای شاخص سلامت و افزایش امکانات بهداشتی درمانی در سطح استان در دستور کار دارد.

 

راه اندازی اولین داروخانه رباتیک کشور در ارومیه

وی گفت: احداث مراکز و پایگاههای جامع سلامت و ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مردم در تمام شهرستان‌ها، احداث آزمایشگاه رفرنس در ارومیه، احداث مرکز درمانگاهی کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی ارومیه و راه اندازی اولین داروخانه رباتیک کشور در این مرکز، پیگیری روند احداث بیمارستان زنان و زایمان در ارومیه و در دست احداث بودن پروژه‌های بیمارستانی در شهرستان‌های مختلف استان از جمله برنامه‌ها و اقدامات مثبت بخش بهداشت و درمان استان است.

 

سعادت افزود: تا پایان سال 96 اغلب این پروژه‌ها به بهره برداری می‌رسند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اختصاص ردیف ویژه اعتباری برای استان در سال 96 گفت: اختصاص ردیف ویژه اعتباری برای آذربایجان غربی عاملی مؤثر در مسیر جبران عقب ماندگی‌هاست و امیدواریم با این ردیف ویژه اعتباری و ماندگاری آن بتوانیم شاخص‌های توسعه استان را بهبود داده و به میانگین کشوری برسانیم.

 

سعادت تصریح کرد: شاخص‌های توسعه استان به هیچ وجه درشان مردم و سابقه تمدنی این استان نیست بنابراین در تلاشیم با کمک مدیران و مسئولان در سطح ملی و استانی، شاخص‌های توسعه استان به‌ویژه در مقوله درآمد سرانه، سواد و سلامت را به میانگین کشوری برسانیم.

 

استاندار آذربایجان غربی ضمن تقدیر از تلاش‌ها و فعالیت‌های شرکت گاز استان گفت: از شرکت گاز انتظار می‌رود برای گازرسانی به برخی نقاط فاقد گاز در شهرها و روستاها برنامه ریزی و اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد.

 

اطلاع‌رسانی از دستاوردها و موفقیت‌های دولت تدبیر و امید

معاون استاندار و دبیر شورای اداری آذربایجان غربی نیز  در این جلسه اظهار داشت: در سه ماهه آخر سال جلسات شورای اداری استان برای تبیین و جمع بندی و اطلاع رسانی عملکرد دولت در شهرستانها برگزار می‌شود.

نادر صفرزاده با بیان با بیان بخشی از موفقیت‌ها و فعالیت‌های ادارات و دستگاههای اجرایی که در سطوح ملی موفقیت‌ها و عناوین برتر را به خود اختصاص داده‌اند گفت: این عناوین و موفقیت‌ها نشان از موفقیت دولت تدبیر و امید است و باید مردم نسبت به این تلاشها و دستاوردها مطلع شوند.

ضرورت وجود تقوا و دیانت در مدیران

امام جمعه اهل سنت ارومیه نیز در این جلسه اظهار داشت: وحدت بین مردم استان آذربایجان غربی مثال زدنی است بنابراین حفظ و تقویت این وحدت مورد تاکید است.

ماموستا عبدالقادر بیضاوی گفت: آرامش و آسودگی که در ایران اسلامی وجود دارد در هیچ جای دنیا دیده نمی‌شود.

وی به برخی انتظارات و وظایف مدیران و مسئولان اشاره کرد و اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره مطمع دشمنان است و دشمنان تمام تلاش خود را برای براندازی نظام به کار برده‌اند ولی با هوشیاری رهبر و ملت تمامی توطئه‌های دشمنان با شکست مواجه شده است.

امام جمعه اهل سنت ارومیه به ضرورت وجود تقوا و دیانت در مدیران تاکید کرد  و گفت: اگر مدیران تقوا پیشه کنند همواره احساس وظیفه کرده و در خدمت رسانی به مردم و انجام وظایف خود تلاش خواهند کرد.

خدمت رسانی ماموران شرکت برق آذربایجان غربی در برف و کولاک

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی نیز در این جلسه در رابطه با کاهش تلفات انرژی برق اظهار داشت: با تلاش همکاران تلفات انرژی برق از 12.4 درصد در سال 94 به 11.8 درصد در پایان آبان ماه سالجاری کاهش یافته است

اکبر حسن بگلو همچنین گفت: پیک بار مصرفی غیرهمزمان شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در پایان آبان ماه با یک میلیون و 169 هزار و  220 مشترک و 2 هزار و 827 روستای برقدار به میزان 940 مگاوات بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با تشریح آمار کلان شرکت و وضعیت نیروی انسانی موجود شرکت ابراز داشت: در پایان آبان ماه، مدت زمان انرژی تأمین نشده هر مشترک در روز 1.76 دقیقه و متوسط مصرف سرانه خانگی 1295 کیلو وات ساعت برآورد شده است.

وی به بارش برف سنگین و کولاک شدید همراه با افت شدید دما و یخبندان در شهرستان‌های ارومیه منطقه سیلوانا، پیرانشهر و مهاباد اشاره و اظهار داشت: بارش برف منجر به شکسته شدن 40 اصله تیر برق و پارگی سیم و قطعی خطوط 20 کیلوولت تعدادی از  روستاها در این شهرستانها و وارد شدن دو میلیارد ریال خسارت به تاسیسات برق شد که با تلاش ماموران در کمترین زمان برقدار و برطرف شد.

حسن بگلو تصریح کرد: در راستای اجرای طرح جهادی کاهش تلفات پروژه‌های بهبود اتصالات شبکه‌ها، جایگزینی کابل خود نگهدار با شبکه سیمی، توسعه شبکه فشار ضعیف با استفاده از کابل خود نگهدار، اصلاح سطح مقطع شبکه فشار ضعیف، اصلاح سطح مقطع شبکه فشار متوسط، کنترل و اصلاح ولتاژ انتهای فیدر، کاهش شعاع تغذیه فیدرهای 20 کیلوولت، در این شرکت به انجام رسیده است.

نصب کنتورهای مشترکین برق آذربایجان غربی روی پایه

وی گفت: علاوه بر این موضوع کاهش شعاع تغذیه پست‌های توزیع با استفاده از توسعه شبکه فشار متوسط ونصب ترانسفورماتورهای با ظرفیت پایین، تست و بازرسی کنتورهای مشترکین، تعویض و جایگزینی کنتورهای معیوب، جمع آوری برقهای غیرمجاز وتبدیل به انشعاب قانونی، شناسایی و نصب کنتور برای انشعابات فاقد کنتور، نصب کنتورمرجع برای مراکز مسکونی و تجاری و روستاها، شناسایی و تعویض CT‌های نامتناسب با مصرف انشعاب، نصب کنتورهای مشترکین روی پایه و کاهش درصد عدم قرائت کنتورهای مشترکین در این شرکت در دست اجراست.

در این جلسه، ناصر حضرتی پر، رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی نیز در رابطه با وضعیت بودجه و پیشبرد برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در استان، حسن حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه در رابطه با برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری، منصور صادقیان، مدیرعامل شرکت ملی گاز آذربایجان غربی در رابطه آخرین اقدامات انجام گرفته برای گازرسانی به مناطق فاقد گاز در استان گزارشهای خود را ارائه کردند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :