موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111099 :کد

در آذربایجان غربی:

نخستین "استارتاپ" و "مدرسه کسب و کار هوشمند ارومیه"

  شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۷
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -نخستین "استارتاپ" و "مدرسه کسب و کار هوشمند ارومیه"

نخستین استارتاپ و مدرسه کسب و کار هوشمند ارومیه با معرفی و تقدیر از تیم‌های برتر به‌کار خود پایان داد.

نخستین استارتاپ و مدرسه کسب و کار هوشمند ارومیه با معرفی و تقدیر از تیم‌های برتر به‌کار خود پایان داد.


به گزارش تحلیل ایران، استارتاپ 3 روزه و مدرسه کسب و کار هوشمند ارومیه که از روز چهارشنبه اول دی‌ماه در محل دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با شرکت 120 نفر برپا شد شب گذشته با حضور نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با معرفی و تقدیر از تیم‌های برتر به‌کار خود پایان داد.

 

در این استارتاپ 76 ایده شرکت کرده بودند که 7 ایده به عنوان ایده برتر که قابلیت تجاری‌سازی دارند انتخاب شد.

 

در مراسم اختتامیه نخستین مدرسه کسب و کار هوشمند ارومیه تیم‌های "جاپارک  هوشمند" و "دختران آفتاب" به ترتیب به عنوان تیم‌های اول و دوم معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

حمایت از کسب و کارهای دانشجویی آذربایجان غربی


در این مراسم رئیس دانشگاه جامع علمی کابردی آذربایجان‌ غربی با اشاره به نحوه برگزاری این استارتاپ اظهار داشت: در چنین مراسم‌هایی خوشبختانه برای نخستین مرتبه در کشور صاحبان سرمایه دور هم جمع شده و مشکلات صنعت و فناوری کشور را احصا کردند.

 

جم عزتی‌راد گفت: در این رابطه نخبگان علمی برای آنها راهکارهایی ارائه داده و ایده‌پردازان خلاق نیز در این مراسم به رقابت پرداختند و آموختند که یک ایده را چگونه به یک کسب و کار تبدیل کنند.

وی با اشاره به اینکه از مشکلات کسب و کار این است که ایده‌پردازان ایده خود را بدون توجه به توجیه فنی و اقتصادی در جامعه عملیاتی می‌کنند تصریح کرد: این خود سبب شده که هم خود و هم خانواده و جامعه آسیب ببیند.

 

عزتی با تاکید بر اینکه اگر خواستار شکل‌گیری کارآفرینی در استان باشیم باید همه دست به دست هم دهند بیان کرد: بی‌شک دانشگاه، حاکمیت، صنعت و جامعه کارآفرین به تنهایی نمی‌توانند کاری از پیش برده و از سوی دیگر اگر سرمایه‌گذاران و بانک‌ها برای خود مستقل عمل کنند نمی‌توانند به چه کسی ارائه خدمات بدهند.

 

رئیس دانشگاه جامع علمی کابردی آذربایجان‌غربی افزود: خوشبختانه در استان آذربایجان‌غربی افرادی هستند که از ایده‌های دانشجویان استفاده کرده و همه ما نیز آماده حمایت از جوانان هستیم.

 

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری برنامه کسب و کار کوچک در ارومیه این است که به کشورهای خارجی به ویژه استکبار جهانی ثابت شود که ایران اسلامی در حال گذر از اقتصاد سنتی منبع محور به سوی اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده به شرطی که همه جوانان در صحنه باشند.

 

احیا خودباوری در بین جوانان و قشر دانشجویان

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با تاکید بر اهمیت احیا خودباوری در بین جوانان اظهار داشت: خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی ایران با قدرت و توان بالا و رو به رشد حرکت می‌کند و این در حالی است که دشمن نیز بیکار ننشسته و باید نسبت به خطر نفوذ هوشیار باشیم.

 

نادر قاضی‌پور با ابراز تأسف از اینکه رتبه کسب و کار در ایران به اشتباه اعلام می‌شود گفت: هم‌اینک رتبه کسب و کار کشورمان در دنیا بین 50 تا 70 است در حالی که آن را 132 اعلام می‌کنند و این خود سبب می‌شود که روند سرمایه‌گذاری در ایران کندتر شود.

 

قاضی‌پور با تاکید بر اینکه دانشجویان باید از چیزی هراس نداشته و با شجاعت پای کار آیند افزود: در این رابطه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند دانشجویان و جوانان همواره باید در صحنه باشند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :